• Chora kobieta ma gorączkę
  Gdy blokujemy gorączkę, wirus rozmnaża się bez kontroli, bez pierwszej reakcji na powstawanie infekcji – przekonuje profesor Wiesław Kozak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zajmuje się badaniem wpływu gorączki na organizm. Jego zdaniem wysoka temperatura wcale nie jest taka zła, jak się ją przedstawia w reklamach środków do walki z objawami grypy. Co więcej, może być pomocna.
 • Termometr rtęciowy
  Temperatura ciała np. 37,2 stopni C nie jest nawet stanem podgorączkowym i nie potrzeba jej zbijać; gorączka stymuluje i trenuje układ immunologiczny; świadomość społeczna w tym zakresie jest zdeformowana przez propagowane środki przeciwgorączkowe - mówi prof. Wiesław Kozak z UMK w Toruniu, zajmujący się jej badaniem od kilkudziesięciu lat.
 • Chore dziecko
  Mikołaj Zalega to chłopiec, który cierpi na chorobę autozapalną - TRAPS. Jakie są jej objawy i jak ją leczyć? Na te pytania odpowiedziała w "Dzień Dobry TVN" dr n. med. Beata Wolska-Kuśnierz, immunolog dziecięcy, Instytut "Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka". Wojciech Feleszko wyjaśnił w studiu programu, jak zachować się, gdy dziecko ma dużą gorączkę. - Jeżeli wystąpi gorączka, to lepiej podać lek przeciwgorączkowy - powiedział pediatra. Kiedy należy wezwać pogotowie?
 • Dziecko dostaje lekarstwo
  Malec uskarża się na ból ucha lub gorączkuje, a ty zastanawiasz się, jaki podać mu lek, by ukoić ból. Dobrym wyborem może być Nurofen dla dzieci.