• Grammy 2013 - Kimbra i Gotye
  Gotye i Kimbra, Mumford and Sons, The Black Keys oraz Jay-Z - to najwięksi triumfatorzy tegorocznych nagród Grammy. Statuetki, które przyznane zostały w 81 kategoriach, wręczono po raz 55. Zobacz zwycięzców!
 • 1. Artur Andrus – "Myśliwiecka"
  "Myśliwiecka" Artura Andrusa i "21" Adele cieszyły się największą popularnością wśród polskich słuchaczy w minionym roku. Oba albumy uzyskały status wielokrotnie platynowych. Polacy chętniej sięgali po produkcje krajowe niż zagraniczne. W pierwszej setce krążków, które osiągnęły najwyższe wyniki sprzedażowe Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLiS), 59 stanowiły albumy wykonawców polskich, a 41 wykonawców zagranicznych. Oto pierwsza dziesiątka płytowych przebojów roku.
 • 1. "Someone Like You" – Adele (7.4%)
  Adele wygrywa i tym razem. Jej piosenka "Someone Like You" okazuje się najchętniej śpiewanym utworem na karaoke według portalu Lucky Voice. Słynna Brytyjka wyprzedziła m.in. Gotye, Queen i Bon Jovi. – Obserwujemy bardzo interesującą zmianę w preferencjach szerokiej publiczności i wyborach piosenek do śpiewania wśród obywateli Wielkiej Brytanii – powiedział Nick Thistleton, właściciel portalu karaoke Lucky Voice. – Pięć lat temu oczekiwałbym, że lista zostanie zdominowana przez "dinozaury" pokroju Bon Jovi, Journey czy Queen – dodał.
 • Madonna, Adele i Gotye – najpopularniejsi w USA
  Amerykanie w mijającym roku wydali najwięcej pieniędzy na twórczość Madonny, Adele i Gotye. Z rankingu wynika, że artystom spoza Stanów Zjednoczonych coraz łatwiej podbić tamtejszy rynek.
 • Rihanna ma cztery szanse na American Music Award
  Rihanna i Nicki Minaj mają najwięcej szans na tegoroczne American Music Awards. W Los Angeles ogłoszono nominacje do prestiżowych nagród.
 • Adele nie daje za wygraną
  Koniec z dominacją Gotye i jego "Making Mirrors". Adele z krążkiem "21" powróciła na szczyt zestawienia sprzedaży płytowej OLiS-u.
 • Gitye wciąż na szczycie zestawienia sprzedaży płytowej
  Gotye w dalszym ciągu utrzymuje się na szczycie zestawienia sprzedaży płytowej OLiS-u dzięki krążkowi "Making Mirrors".
 • Adele znowu najlepsza na Wyspach Brytyjskich
  Adele z longplayem "21" powróciła na szczyt brytyjskich zestawień. Jej krążek spędził na pierwszym miejscu już dwadzieścia jeden tygodni.
 • Gotye znów najlepszy w Polsce
  Gotye zakończył panowanie Adele. Album "Making Mirrors" drugi tydzień z rzędu zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu sprzedaży płytowej OLiS-u.