• Gotye chce wystartować w wyborach
  Gotye powołał do życia partię polityczną The Basics Rock'n'Roll Party i zamierza wystartować w listopadowych wyborach w stanie Wiktoria.
 • Gotye wydaje remiksy "Somebody That I Used To Know"
  Chociaż Gotye sam przyznał, że ma już nieco dosyć piosenki "Somebody That I Used To Know", muzyk wyda płytę wypełnioną jej remiksami. W końcu taki hit trafia się tylko raz...
 • 5 listopada Gotye wystąpi w Warszawie
  Fani Gotye wreszcie się doczekali. Twórca przeboju "Somebody that I Used to Know" wystąpi 5 listopada na warszawskim Torwarze. Koncert będzie częścią europejskiej trasy muzyka i jego pierwszą wizytą w Polsce.
 • Gotye już nie może słuchać swego hitu
  Piosenka "Somebody That I Used To Know" Gotye stała się wielkim przebojem. Jednocześnie dość szybko stała się jednym z najbardziej znienawidzonych utworów ostatnich miesięcy. Sam twórca powoli też ma jej dosyć.
 • Gotye się nie śpieszy
  Wouter "Wally" De Backer znany jako Gotye, zapowiedział, że nagranie kolejnego albumu może mu zająć kilka lat.
 • Parodia hitu Gotye. Najpierw Walk Off the Earth, teraz The Key of Awesome
  "To była moja gitara..." - śpiewa rzewnym głosem wokalista pięcioosobowego zespołu. Głos ma dziwnie podobny do Gotye, a całą sytuację już chyba gdzieś widzieliśmy. Sieć podbija hit w wykonaniu The Key of Awesome, którzy parodiują Walk Off the Earth, który z kolei brawurowo wykonali hit Gotye. Oto, co z tego wyszło.
 • Gotye: Nie wiem, czy przyzwyczaję się do tego, że ludzie mnie zaczepiają na ulicy
  "Muzyka nie potrzebuje obrazu, by działać na emocje" – mówi Gotye, który podbija listy przebojów hitem "Somebody That I Used to Know".
 • Gotye już z platyną
  W dniu swojej polskiej premiery album "Making Mirrors" Gotyego z wielkim hitem ostatnich miesięcy "Somebody That I Used To Know", osiągnął status platynowej płyty.
 • Na koncie ma na razie tylko jedną płytę - album "Vows", który ukazał się 29 sierpnia 2011 roku i już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazł się na samym szczycie list przebojów
  Przebój "Somebody That I Used to Know" przyniósł międzynarodową sławę Gotye. Ale świat poznał również inną gwiazdę z Nowej Zelandii, towarzyszącą Wally'emu De Backerowi w tym kawałku – Kimbrę. Oto kilka informacji na temat tej ciekawej wokalistki...
 • Walter "Wally" de Backer w Australii sukces odniósł już dzięki drugiej płycie "Like Drawing Blood", która sprzedała się w 35 tysięcach egzemplarzy
  Gotye, a właściwie Wally De Backer to kolejny artysta, który karierę zrobił online. Jego kawałek "Somebody That I Used To Know" na serwisie Youtube zanotował ponad 43 milionów odsłon i wylądował na pierwszym miejscu Hype Machine Twitter chart. Urokowi 31-letniego Belga mieszkającego od dzieciństwa w Australii ulegli również Polacy. Na szczycie Trójkowej listy przebojów pozostawał przez kolejnych kilkanaście tygodni. Zanim 7 lutego 2012 roku na nasz rynek trafi album "Making Mirrors", poznajcie Gotye we własnej osobie.