• smartfon 3
  Bateria w smartfonie może zdradzić hakerom, co użytkownik czytał na ekranie telefonu, bądź wpisywał z użyciem jego klawiatury. Zdaniem niezależnego eksperta ds. cyberbezpieczeństwa dr Łukasza Olejnika nowa podatność to szczególnie niebezpieczny wektor ataku.
 • Bezpieczeństwo w Internecie
  Drukarka zaczyna drukować co chce, telewizor sam wybiera co mamy oglądać, lodówka przestaje chłodzić – tak może wyglądać bunt maszyn wywołany przez hakerów. Ze względu na dużą liczbę i różnorodność urządzeń Internet Rzeczy stał się atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Po włamaniu się do nich przestępcy mogą szpiegować użytkowników, szantażować ich, a nawet uczynić ich bezwiednymi wspólnikami w przestępstwie – alarmuje Kaspersky Lab.
 • Haker przy komputerze
  Firma F-Secure, dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, przedstawia dane dotyczące cyberataków na Polskę przeprowadzanych pomiędzy październikiem 2016 a marcem 2017 roku. Wynika z nich, że najczęściej urządzenia w naszym kraju są na celowniku rosyjskich hakerów.
 • Haker
  Policja zapewnia, że w tym roku nie miała zgłoszeń od banków o zmasowanych atakach na ich systemy internetowe; apeluje jednak, by osoby korzystające z bankowości elektronicznej były ostrożne i bardzo dokładnie sprawdzały, komu i dlaczego ujawnią swoje dane.
 • Bezpieczeństwo w sieci
  Na naszych prywatnych komputerach czy urządzeniach mobilnych znajdują się firmowe dane. Nic więc dziwnego, że hakerzy coraz częściej starają się podejść nas, byśmy ujawnili im dane nie tylko do konta bankowego, ale do maili czy twardych dysków. Jak się nie dać cyberprzestępcom? Oto PORADNIK.
 • haker password
  Ofiarami agentów NSA padły największe technologiczne firmy. Rządowi hakerzy włamywali się do Facebooka, czy na konta pocztowe. Okazało się, że są jednak usługi, których amerykańskie tajne służby nie rozgryzły do dziś.
 • haker password
  Ofiarami agentów NSA padły największe technologiczne firmy. Rządowi hakerzy włamywali się do Facebooka, czy na konta pocztowe. Okazało się, że są jednak usługi, których amerykańskie tajne służby nie rozgryzły do dziś.
 • Czelabińsk stolicą cyberprzestępców
  Światową stolicą cyberprzestępczości nie jest żadna z mocno skomputeryzowanych amerykańskich czy dalekowschodnich metropolii, lecz słynący z przemysłu metalurgicznego Czelabińsk na Uralu. To właśnie tam jest najwięcej hakerów - wynika z badań przeprowadzonych przez holenderski Uniwersytet Twente wspólnie z firmą Quarantainenet.