• Ten Typ Mes fot. Paweł Zanio
  Piotr Szmidt, bardziej znany jako Ten Typ Mes od piętnastu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim hip-hopie. Ale jego pole działania wychodzi znacznie dalej - pisze felietony dla "Gazety Wyborczej", jest współszefem Alkopoligamii, która ze względu na wkład w modę i kulturę (projekt Albo Inaczej) jest czymś więcej niż tylko kolejną hiphopową wytwórnią. Pretekstem do rozmowy jest nowa płyta muzyka "Rapersampler". Ale rozmawiamy też o życiu rodzinnym artysty i poczuciu traconej wolności.
 • Pjus
  Do sieci trafiła zapowiedź wyjątkowego albumu „Słowowtóry” głuchego rapera Pjusa. Gospodarz ogłosił również listę zaproszonych artystów.
 • Hip-hop w 2016 miał się dobrze
  Kiedy popatrzymy na mijający rok pod kątem tego, co działo się w rodzimym hip-hopie, odczucia mogą być ambiwalentne. Polskich płyt, których będzie się słuchać jeszcze długo, nie brakowało, ale zaledwie jedna ma zapewnione miejsce w kanonie. Młodym i żądnym sukcesu przydarzyły się ciekawe materiały, ale niemal solidarnie zapowiadające, że to dopiero przedsmak. Rozdający karty dołożyli zaś do swych dyskografii mocne pozycje, ale w większości takie, jakich należało się po nich spodziewać.
 • Ten Typ Mes
  Zróżnicowana nowa płyta Tego Typa Mesa powinna spodobać się nie tylko fanom hip-hopu.