• Vienio
  W piątek, 15 marca, do sklepów trafiła płyta "Twarzova", jeden z najciekawszych albumów tego roku. Vienio, raper, który odważnie wchodzi w świat popkultury, opowiada nam o prawdziwkach na albumie, o tym, jak ludzie piją w Warszawie i że nie żałuje ani chwili, że wziął udział w wiadomym programie.
 • Vienio, O.S.T.R i Sokół
  Najważniejszym gatunkiem w polskiej muzyce jest hip-hop. Świadczy o tym wszystko: sprzedaż płyt, odtworzenia w serwisach streamingowych i na YouTubie, czy wreszcie rynek koncertowy. W tym roku rynek opanowują ci, których znamy od lat. Bo najzwyczajniej mówią rzeczy ciekawe. I to – a nie muzyczna forma – sprawia, że są ponadgatunkowi.
 • Vienio
  Polski raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser, dziennikarz radiowy i kucharz, słowem - człowiek wielu talentów, czyli Piotr „Vienio” Więcławski wystąpi w „Pierwszej miłości”.
 • Hip-hop w 2016 miał się dobrze
  Kiedy popatrzymy na mijający rok pod kątem tego, co działo się w rodzimym hip-hopie, odczucia mogą być ambiwalentne. Polskich płyt, których będzie się słuchać jeszcze długo, nie brakowało, ale zaledwie jedna ma zapewnione miejsce w kanonie. Młodym i żądnym sukcesu przydarzyły się ciekawe materiały, ale niemal solidarnie zapowiadające, że to dopiero przedsmak. Rozdający karty dołożyli zaś do swych dyskografii mocne pozycje, ale w większości takie, jakich należało się po nich spodziewać.