• Lionel Messi
  Hiszpański fiskus zajął się finansami Lionela Messiego. Kontrolerzy uznali, że najlepszy piłkarz świata, razem ze swym ojcem, oszukiwali przy płaceniu podatków.
 • Angela Merkel w Gdańsku
  Madryt jest na krawędzi bankructwa, jednak władze Hiszpanii nie proszą Unii o pomoc, bojąc się surowych warunków Brukseli i Berlina. Tymczasem Angela Merkel zapewnia, że nie zmusi rządu w Madrycie do przyjęcia pomocy.
 • Zbyt wysoki deficyt Hiszpanii
  Premier Hiszpanii Mariano Rajoy nie dał rady ściąć wydatki taki mocno, jak chciała Bruksela. Deficyt wyniesie więc 5,8 proc. PKB, a nie 4,4, jak obiecywał poprzedni szef rządu. To oznacza, że Hiszpanii grożą sankcje ze strony Brukseli.
 • Francja i Hiszpania są spokojne po obniżeniu ich ratingu
  Prezydent Francji Nicolas Sarkozy podczas spotkania z premierem Hiszpanii Mariano Rajoyem oświadczył, że należy zachować "zimną krew" wobec decyzji agencji ratingowej S&P w sprawie obniżki ratingu Francji i Hiszpanii. Obaj politycy bagatelizowali ruch agencji ratingowej Standard&Poor's podkreślając, że nie zmienia on niczego.
 • W Hiszpanii dwór królewski ujawnił swoje finanse
  Hiszpański dwór królewski po raz pierwszy w historii ujawnił swoje finanse. Hiszpanie dowiedzieli się m.in., że ich król Juan Carlos otrzymuje rocznie niespełna 293 tys. euro brutto, z czego 152 233 euro przeznaczone jest na pokrycie kosztów reprezentacyjnych.
 • Hiszpania traci wiarygodność
  Agencja ratingowa Standard&Poor's obniżyła do poziomu "AA-" wiarygodność kredytową Hiszpanii. To kolejny cios dla władz tego kraju, bo wcześniej to samo uczyniła agencja Fitch.
 • Który kraj upadnie jako kolejny?
  Komisarz ds. konkurencji UE Joaquin Almunia ocenił w rozmowie z dziennikiem "Expansion", że biorąc pod uwagę "wszystko, czego nauczyliśmy się w trakcie tego kryzysu", nie można wykluczać potrzeby ratowania kolejnego zadłużonego kraju.
 • Kryzys ogarnia Unię. Bruksela próbuje ratować sytuację
  Przywódcy unijni dogadali się, jak uratować strefę euro. Jednak decyzje zostały na papierze. Tymczasem sytuacja gospodarcza UE jest coraz gorsza, spekulanci windują oprocentowanie obligacji Włoch i Hiszpanii, a spanikowani inwestorzy uciekają z giełd i od euro. Szef Komisji Europejskiej wzywa więc przywódców państw, by jak najszybciej  wprowadzili w życie ustalenia lipcowego szczytu.
 • Portugalia będzie ostatnim krajem, który wystąpił o unijną pomoc - uspokajają europejscy ministroe finansów
  Ministrowie finansów UE, w tym Hiszpanii oraz komisarz ds. walutowych, rozpoczynając na Węgrzech nieformalne posiedzenie, uspokajali w piątek, że Portugalia będzie ostatnim krajem eurolandu, który korzysta z pomocy finansowej z powodu kryzysu zadłużenia.
 • Europa też ma swojego Madoffa
  Oszuści budujący gigantyczne piramidy finansowe to nie tylko amerykański wynalazek. Podobni bandyci pojawiają się też w Europie. Hiszpańska policja zatrzymała przestępcę, który oszukał ponad sto tysięcy inwestorów.