• Madryt
  Hiszpania ani myśli zgodzić się na redukcję greckiego zadłużenia. Władze w Madrycie chcą co do eurocenta dostać kwotę, którą pożyczyły Atenom.
 • F-16
  Katastrofa greckiego myśliwca F-16 w południowo-wschodniej Hiszpanii. Zginęło co najmniej 10 osób, w tym dwóch greckich pilotów. Rannych zostało co najmniej 13 osób. Stan sześciu jest poważny. W akcji ratunkowej bierze udział wojsko, straż pożarna i policja.
 • Prognozy na 2015 rok - Wenezuela
  Wszystkiego nie da się przewidzieć. Na pewno w nadchodzącym roku też nastąpią wydarzenia zupełnie niespodziewane - których nie uwzględniliśmy na liście naszych typów na rok 2015. Być może niektóre z tych, które wybraliśmy, się nie wydarzą. Większość z nich jednak będzie miało miejsce i na pewno wszystkie z wytypowanych przez nas krajów warto w przyszłym roku uważnie obserwować. Oto prognozy na 2015 rok.
 • bezrobotny bezrobocie
  Bezrobocie w Unii Europejskiej bez zmian. Z danych urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w lipcu bez pracy w strefie euro było wciąż 11,5 procent osób. Poziom bezrobocia w całej Wspólnocie wyniósł 10,2 procent.
 • Renomowany brukselski ośrodek Lisbon Council mówi o rosnącej konkurencji południa Unii Europejskiej, przewiduje koniec kryzysu i przestrzega, że swoje przewagi traci Europa Środkowa, w tym Polska.
 • Protest zespołu Mazowsze
  Hiszpańscy policjanci strajkują i nie wypisują mandatów. Twierdzą, że mają zepsute długopisy. Protestujący na całym świecie mają fantazję, dlatego nietypowych strajków nie brakuje. W Polsce na przykład odbył się protest... tańczony.
 • Zamiast figurki Wieża Eiffla, z Paryża przywieź sobie ser i wino
  Zamiast niepotrzebnych figurek, lepiej przywieźć z wakacji kulinarne "pocztówki" - zachęca Robert Sowa. Szef kuchni przyznaje, że to nie tylko miły prezent, to również świetny sposób na poznawanie nowych smaków.
 • Pole naftowe
  Unia Europejska zdecydowała o wprowadzeniu embarga na import ropy naftowej z Iranu. Ale myliłby się ten, kto sądzi, że sankcje najmocniej dotkną władze w Teheranie. Cienko zaśpiewają też same kraje Wspólnoty.
 • "Independent": sankcje wobec Iranu odbiją się na eurostrefie
  Najbardziej zadłużone państwa strefy euro są zarazem najbardziej zależne od handlu z Iranem i najboleśniej odczują nowe sankcje, które UE w ślad za USA planuje nałożyć na Teheran - twierdzi "The Independent".
 • Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet. Po trwającym blisko dwa lata okresie najniższych stóp procentowych w historii, EBC drugi raz w tym roku postanowił je podnieść
  Zaczęło się w Grecji. Teraz kraje strefy euro stanęły wobec perspektywy rozszerzenia się kryzysu na tak ważne państwa jak Hiszpania i Włochy a agencja Moody's Investors Service obniżyła rating obligacji rządu Irlandii do poziomu "śmieciowego".