• Mężczyzna bez pracy - zdjęcie ilustracyjne
  Hiszpański rząd podczas całej, swojej kadencji, czyli do 2015 roku, nie będzie w stanie tworzyć nowych miejsc pracy - przyznał minister finansów, Luis de Guinds. Podczas trwającego kryzysu, w Hiszpanii, co minutę, ktoś traci pracę. Bez zatrudnienia jest ponad 6 mln osób.
 • Euro
  Kryzys gospodarczy negatywnie odbija się na populacji Hiszpanii. Po raz pierwszy odkąd prowadzone są statystyki, liczba ludności tego kraju spadła.
 • Renomowany brukselski ośrodek Lisbon Council mówi o rosnącej konkurencji południa Unii Europejskiej, przewiduje koniec kryzysu i przestrzega, że swoje przewagi traci Europa Środkowa, w tym Polska.
 • Krwawe zamieszki w Madrycie
  Ponad 60 osób, w tym 27 policjantów, zostało rannych w czasie starć, jakie wybuchły we wtorek wieczorem przed budynkiem izby niższej hiszpańskiego parlamentu w Madrycie między manifestantami a policją podczas demonstracji przeciwko cięciom budżetowym.
 • Euroland - zdjęcie ilustracyjne
  W przyszły piątek powinny być zaprezentowane wyniki stress-testów hiszpańskich banków i wtedy okaże się, ile wsparcia potrzebują - dowiedziała się PAP w Komisji Europejskiej. Tymczasem trwają spekulacje, że Hiszpania będzie potrzebować pomocy budżetowej.
 • Europejski Bank Centralny we Frankfurcie
  Grecy przenoszą się na wieś, Hiszpanie zakładają "banki czasu", Irlandczycy przestają chodzić do pubów, a Francuzi do restauracji: kryzys przeorał obyczaje mieszkańców niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.
 • Wykres spadkowy
  Cios w samo serce dostały dwa unijne kraje, które walczą o pozostanie nad powierzchnią bagna kryzysu.  Agencja ratingowa Moody's obniżyła ocenę Hiszpanii aż o trzy stopnie - do poziomu "Baa3", a Cypru - o dwa poziomy, do "Ba3".
 • Euro, zdjęcie ilustracyjne
  Hiszpania stoi na krawędzi. MFW obliczył, ile pieniędzy będą potrzebować banki z tego kraju, by nie zbankrutować. Jeśli Madryt zwróci się o pomoc, to Bruksela, zdaniem ekspertów, musi pożyczyć Hiszpanii aż 40 miliardów euro.
 • Premier Hiszpani Mariano Rajoy
  Nowy premier Hiszpanii przedstawił radykalny program oszczędności. W przyszłym roku deficyt budżetowy państwa zostanie zmniejszony o 16,5 mld euro - zapowiedział Mariano Rajoy. Częściowo sprywatyzowana będzie służba zdrowia, a w walce z bezrobociem prawo pracy może być zmieniane dekretami.
 • Cała UE funkcjonuje w warunkach rozprzestrzeniającego się kryzysu
  Co najmniej od kilku miesięcy UE funkcjonuje w warunkach rozprzestrzeniającego się kryzysu. Wiele krajów odczuwa presję rynków, która nie jest związana wyłącznie z fundamentami gospodarczymi - skomentował wzrost kosztów obsługi hiszpańskiego długu rzecznik KE.