• Protest zespołu Mazowsze
  Hiszpańscy policjanci strajkują i nie wypisują mandatów. Twierdzą, że mają zepsute długopisy. Protestujący na całym świecie mają fantazję, dlatego nietypowych strajków nie brakuje. W Polsce na przykład odbył się protest... tańczony.
 • Prostytutka
  Hiszpańskie prostytutki postanowiły zawalczyć nie tylko o swoje prawa, ale i o rozwój gospodarki. Zdecydowały, że nie będą świadczyć swoich usług bankierom, aby wymóc na bankach zwiększenie dostępności kredytów.
 • Kibice Barcelony
  Hiszpański Związek Piłkarzy (AFE) poinformował, że zawodnicy pierwszej i drugiej ligi piłkarskiej mogą strajkować przez dwie początkowe kolejki sezonu. Powodem są kwestie finansowe.
 • Straty branży turystycznej w Hiszpanii mogą sięgnąć 300 mln euro
  Strajk hiszpańskich kontrolerów ruchu lotniczego, którzy w ostatni weekend masowo wzięli zwolnienia lekarskie, może kosztować sektor turystyczny Hiszpanii 400 mln euro - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań.
 • Stan wyjątkowy w Hiszpanii zostanie wydłużony?
  Rząd Hiszpanii przedłuży stan wyjątkowy wprowadzony w celu zakończenia dzikiego strajku kontrolerów lotów, jeśli sytuacja będzie tego wymagać - zapewnił hiszpański premier Jose Luis Zapatero.
 • Do pracy przyszło 97 proc. kontrolerów lotów. Ruch lotniczy nad Hiszpanią został przywrócony
  W niedzielę ruch na hiszpańskich lotniskach wracał do normy. Większość - ok. 97 proc. - kontrolerów przyszło do pracy na poranną zmianę. Z powodu obowiązującego w kraju stanu wyjątkowego pracują oni jako personel wojskowy, pod dowództwem oficerów wojsk powietrznych.
 • Pasażerowie próbują odprawić się przy stanowisku niemieckich linii Lufthansa na lotnisku El Prat w Barcelonie
  Strajk hiszpańskich kontrolerów lotów, którzy masowo wzięli zwolnienia lekarskie, sparaliżował lotniska. Tłumy ludzi, odwołane loty, a w końcu stan wyjątkowy, wprowadzony przez rząd. Oto, jak wyglądały porty lotnicze w Hiszpanii!
 • Wojskowe pojazdy w gotowości przed lotniskiem Barajas
  Hiszpański rząd wprowadził stan wyjątkowy w związku ze strajkiem kontrolerów ruchu, który rozpoczął się w piątek wieczorem. Sytuacja ta dotknęła ponad 300 tysięcy pasażerów. Przyjęty dekretem stan wyjątkowy, może - zgodnie z konstytucją - trwać do 15 dni i może także decyzją parlamentu zostać przedłużony.