• Sagrada Familia, Barcelona, Hiszpania
  Katalońska policja ewakuowała we wtorek bazylikę Sagrada Familia, pobliskie sklepy oraz stację metra w Barcelonie w ramach operacji antyterrorystycznej. Policja poinformowała, że był to fałszywy alarm.
 • Hiszpania: do aresztu za chwalenie terroryzmu w internecie
  Hiszpańska policja aresztowała 18 osób, które za pośrednictwem internetu namawiały ETA do powrotu do walki zbrojnej i dokonywania zamachów. Chwaliły też inne organizacje terrorystyczne, m.in. Al-Kaidę.
 • Terrorysta zatrzymany w Hiszpanii
  Hiszpańska policja zmilitaryzowana Guardia Civil zatrzymała w Walencji na wschodzie kraju domniemanego członka Al-Kaidy. To efekt śledztwa, które wszczęto w lutym 2011 roku.
 • W Ameryce zarazem święto, jak i atmosfera zagrożenia. Śmierć lidera Al-Kaidy to najażniejsze wydarzenie ostatnich miesięcy
  Jak twierdzi agencja Associated Press, amerykańscy żołnierze sfilmowali pogrzeb lidera Al-Kaidy na morzu. Departament Obrony najprawdopodobniej ujawni zapis.
 • Rząd odrzuca rozejm ogłoszony przez baskijskich terrorystów
  Rząd w Madrycie odrzucił w poniedziałek permanentne zawieszenie broni ogłoszone tego dnia przez baskijską organizację separatystyczną ETA. Nie ma w nim mowy o złożeniu broni, czego żądają hiszpańskie władze. Jest to 12. rozejm ogłoszony przez ETA.
 • "ETA nie powiedzała nic nowego"
  Jako "nic nowego" określił niedzielny komunikat baskijskiej organizacji separatystycznej ETA przedstawiciel władz hiszpańskiego autonomicznego Kraju Basków, Rodolfo Ares. W swym oświadczeniu ETA zaapelowała o międzynarodową mediację w konflikcie.