• Uchodźcy
  W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2018 r. liczba migrantów, którzy dostali się do UE przez cztery główne szlaki migracyjne spadła o 43 proc. w porównaniu z tym samym okresem 2017 r. - informuje Frontex. Rośnie za to liczba migrantów przybywających do Hiszpanii.
 • Flaga Hiszpanii i Katalonii
  Secesja najbogatszego i najbardziej uprzemysłowionego regionu oznaczałaby dla Hiszpanii utratę 16 proc. ludności, prawie jednej piątej potencjału gospodarczego i zmniejszenie o jedną czwartą eksportu
 • Badanie wirusa Ebola
  Unia Europejska domaga się od Hiszpanii wyjaśnień w sprawie zarażenia wirusem Ebola w madryckim szpitalu. Ofiarą jest pielęgniarka, która opiekowała się chorym na gorączkę krwotoczną misjonarzem. Mężczyzna 21 września został przewieziony do Madrytu z Sierra Leone i zmarł cztery dni później.
 • bezrobotny bezrobocie
  Bezrobocie w Unii Europejskiej bez zmian. Z danych urzędu statystycznego Eurostat wynika, że w lipcu bez pracy w strefie euro było wciąż 11,5 procent osób. Poziom bezrobocia w całej Wspólnocie wyniósł 10,2 procent.
 • Władimir Putin
  "Poniżanie Rosji ma wysoką cenę" - twierdzą hiszpańscy komentatorzy, którzy oceniają decyzję Władimira Putina o ukaraniu krajów, które poparły sankcje przeciw Moskwie. Ich zdaniem, rządzący Rosją nie mają wyjścia - nakładając na inne kraje embarga wskażą winnego, który doprowadził ich kraj do wzrostu podatków i problemów ekonomicznych.
 • Flagi Unii Europejskiej
  Ten plan miał sprawić, by państwa Unii przestały nadmiernie się zadłużać i wyprowadziły finanse na prostą. Jednak ani kraje południa Europy, ani nawet Bruksela nie zamierzają przestrzegać jego zaleceń.
 • Europejski Bank Centralny we Frankfurcie
  Grecy przenoszą się na wieś, Hiszpanie zakładają "banki czasu", Irlandczycy przestają chodzić do pubów, a Francuzi do restauracji: kryzys przeorał obyczaje mieszkańców niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.
 • Wykres spadkowy
  Cios w samo serce dostały dwa unijne kraje, które walczą o pozostanie nad powierzchnią bagna kryzysu.  Agencja ratingowa Moody's obniżyła ocenę Hiszpanii aż o trzy stopnie - do poziomu "Baa3", a Cypru - o dwa poziomy, do "Ba3".
 • Flaga UE, zdjęcie ilustracyjne
  Unijni eksperci sprawdzali finanse Hiszpanii. Zdaniem Brukseli to rutynowa misja, która nie ma nic wspólnego z ostatnimi informacjami z Madrytu. Rząd przyznał się, że nie da rady ściąć deficytu tak mocno, jak to obiecano Unii
 • Pole naftowe
  Unia Europejska zdecydowała o wprowadzeniu embarga na import ropy naftowej z Iranu. Ale myliłby się ten, kto sądzi, że sankcje najmocniej dotkną władze w Teheranie. Cienko zaśpiewają też same kraje Wspólnoty.