• James Rodriguez
  Piłkarska reprezentacja Polski przegrała we Wrocławiu z Nigerią 0:1 w meczu towarzyskim. W innych piątkowych spotkaniach mistrzowie świata Niemcy zremisowali z Hiszpanią 1:1, a Argentyna pokonała Włochy 2:0. Zwycięstwa odnieśli także m.in. Brazylijczycy i Anglicy.
 • Tunezyjczycy i turyści oddają hołd ofiarom zamachu na plaży
  Terroryści z ISIS biorą na celownik turystów - ostrzegają zachodnie wywiady. Islamiści, udający handlarzy plażowych mają wysadzać się na plażach europejskich kurortów.
 • Hiszpańscy kibice w czasie Euro 2012 w Warszawie
  Zmienia się migracyjna mapa Europy. Mieszkańcy Południa przyjeżdżają szukać szans na zarobek do egzotycznych dla nich państw Wschodu. Są chętnie widziani zwłaszcza w call center, gdzie liczy się znajomość języków. Niektóre firmy płacą za ich przeprowadzkę do naszego kraju.
 • Mapa Europy
  Kryzys odgrzewa stare separatyzmy. Bogate regiony europejskich państw mają już dość dzielenia się z biednymi częściami krajów, a najważniejsi politycy coraz głośniej mówią o rozpadzie Włoch, czy Niemiec.
 • Unia Europejska, zdjęcie ilustracyjne
  Gdy udało się uspokoić sytuację w Grecji, oczy finansistów zwróciły się na sytuację we Włoszech. Nowemu premierowi udało się jednak uspokoić nastroje i zaczął uzdrawiać gospodarkę. Takiego luksusu w Madrycie nie ma. Teraz to Hiszpania stała się największym zagrożeniem dla strefy euro
 • Pole naftowe
  Unia Europejska zdecydowała o wprowadzeniu embarga na import ropy naftowej z Iranu. Ale myliłby się ten, kto sądzi, że sankcje najmocniej dotkną władze w Teheranie. Cienko zaśpiewają też same kraje Wspólnoty.
 • Fitch obniża rating Włoch z AA- do A+
  Agencja Fitch obniżyła w piątek rating Włoch z AA- do A+, z negatywną perspektywą długoterminową. Fitch obniżył też o dwa poziomy, do AA-, rating Hiszpanii, wskazując na takie zagrożenia jak powolny wzrost gospodarczy i wysokie zadłużenie.
 • Giełdy idą w dół. A rządy Europy czekają
  Dwa tygodnie po dramatycznej obronie bliskiej bankructwa Grecji kryzys rozlewa się na Włochy i Hiszpanię. Brak wizji, brak pomysłów i sprzeczne sygnały europejskich polityków pogrążają rynki.
 • Kryzys ogarnia Unię. Bruksela próbuje ratować sytuację
  Przywódcy unijni dogadali się, jak uratować strefę euro. Jednak decyzje zostały na papierze. Tymczasem sytuacja gospodarcza UE jest coraz gorsza, spekulanci windują oprocentowanie obligacji Włoch i Hiszpanii, a spanikowani inwestorzy uciekają z giełd i od euro. Szef Komisji Europejskiej wzywa więc przywódców państw, by jak najszybciej  wprowadzili w życie ustalenia lipcowego szczytu.
 • Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet. Po trwającym blisko dwa lata okresie najniższych stóp procentowych w historii, EBC drugi raz w tym roku postanowił je podnieść
  Zaczęło się w Grecji. Teraz kraje strefy euro stanęły wobec perspektywy rozszerzenia się kryzysu na tak ważne państwa jak Hiszpania i Włochy a agencja Moody's Investors Service obniżyła rating obligacji rządu Irlandii do poziomu "śmieciowego".