• Oto tajemnice statuetki Oscara
  Oscary, czyli słynne statuetki przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową, produkowane są od 1982 roku w zakładach R.S. Owens w Chicago. Rocznie produkuje się ich ponad 50.
 • Jak na oscarowej gali zaprezentuje się ciężarna Natalie Portman?
  Miłośnicy mody odliczają z niecierpliwością godziny do niedzielnej gali wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Oscary - za sprawą wieczorowych sukni od wielkich projektantów i drogiej biżuterii - kojarzą się z ekskluzywnym pokazem mody i czerwonym dywanem.
 • Colin Firth w filmie "Jak zostać królem"
  Kompozytorzy z różnych stron świata zawalczą w niedzielę o Oscara za najlepszą muzykę do filmu. A gra ona często w filmowych hitach kluczową rolę: Jerzemu VI z "Jak zostać królem" pomaga przezwyciężać jąkanie, a melodia Edith Piaf wybudza ze snu DiCaprio w "Incepcji".
 • Anne Hathaway i James Franco
  Aktorzy młodego pokolenia: Anne Hathaway i James Franco poprowadzą galę wręczenia tegorocznych Oscarów. Hathaway nominowana do Oscara była w 2009 roku, Franco ma szansę na statuetkę w tym roku za pierwszoplanową rolę w filmie "127 godzin".
 • Przed Oscarami wręczone zostaną Złote Maliny
  Świat filmowy czeka na niedzielną galę Oscarów, ale w tym roku rozdano już Złote Globy i nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Natomiast dzień przed Oscarami wręczone będą także Złote Maliny - nagrody za nieudane filmy i kreacje aktorskie.
 • Ceremonia rozdania Oscarów już w niedzielę
  "Jak zostać królem", "Czarny łabędź" i "The Social Network" ubiegają się o Oscara w kategorii najlepszy film. Aktorzy z szansą na statuetkę to m.in.: Colin Firth, Natalie Portman i James Franco.