• Honda FCV
  Honda pełną parą przygotowuje się do wielkiego show na własnym podwórku. W czasie salonu samochodowego w Tokio odsłoni pierwszego seryjnego sedana z napędem wodorowym o tymczasowej nazwie FCV.
 • Złodziej przy samochodzie
  Więcej samochodów ginie w Warszawie. Z więzień wychodzą specjaliści w tej dziedzinie. Odżywają rodzinne złodziejskie interesy. Dziennik.pl publikuje najnowsze dane o modelach najczęściej kradzionych w stolicy.
 • Antyjapońskie protesty w Chinach
  Niewielkie, liczące w sumie nieco ponad pięć kilometrów kwadratowych powierzchni, bezludne wyspy stały się powodem jednego z poważniejszych konfliktów ostatniego czasu w Azji. Chiny targane są gwałtownymi zamieszkami przeciwników wykupienia wysp Senkaku przez Japonię. Sytuacja jest na tyle groźna, że część japońskich zakładów zdecydowało się wstrzymać produkcję.
 • Honda zaprezentowała nowy silnik Diesla
  Trwający salon samochodowy w Tokio to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Zatrzęsienie nowych modeli, prototypy przyszłości - wszystko to zgromadzone w jednym miejscu. Dla polskich kierowców istotne są słowa jakie tam wypowiedział Takanobu Ito, prezes oraz dyrektor zarządzający Hondy - ogłosił on, że firma opracowała nową generację silników pod nazwą "Earth Dreams Technology". Zdaniem Ito wyjątkowe parametry ekologiczne serii "Earth Dreams Technology" pozwolą Hondzie w ciągu trzech najbliższych lat zostać liderem w dziedzinie niskiego spalania. Pierwszą jednostką z nowej serii, przeznaczoną na rynki Europy, będzie diesel o pojemności 1.6 l. Wysokoprężne serce będzie początkowo montowane w najnowszej generacji modelu civic. Auto pojawi się na rynku pod koniec 2012 roku. Zdaniem japońskich inżynierów nowy turbo diesel jest najlżejszym silnikiem tego rodzaju i o tej pojemności, a z emisją poniżej 100 g/km i mocą maksymalną 120 KM (przy 4000 obr/min), oferuje najlepszą w klasie relację osiągów do poziomu zużycia paliwa. Frajdę z jazdy i bezpieczeństwo na drodze (wyprzedzanie) powinno zapewnić 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, dostępnego przy 2000 obrotów/minutę. Polscy fani japońskiej motoryzacji powinni także zwrócić uwagę na mazdę takeri - niewykluczone, że właśnie taka będzie nowa generacja mazdy6. Suzuki swoimi prototypami raczej celuje w kierowców ze swojej ojczyzny. Europejskie koncerny także kuszą - jest tam Audi, BMW i Mercedes. Zapraszamy do galerii zdjęć prosto z Japonii...
 • Honda zaprezentowała nowy silnik diesla
  Mądre głowy z Japonii zbudowały nowy silnik Diesla. Małe ale mocne serce wskoczy pod maskę auta za którym uganiają się kierowcy nad Wisłą.
 • Honda Micro Commuter Concept
  Japoński producent pochwalił się czym chce zaskoczyć fanów motoryzacji w czasie salonu samochodowego w Tokio. Oto pierwsze zdjęcia pojazdów przyszłości...