• Brytyjscy policjanci
  Po wakacjach w Wielkiej Brytanii rozpocznie się polowanie na nielegalnie zatrudnionych imigrantów. Ta akcja może uderzyć nie tylko w przybyszy spoza Europy, ale i w tych imigrantów z Unii Europejskiej, którzy mają wprawdzie prawo do pracy, ale wolą pracować "na czarno", nie płacąc podatków.
 • Imigranci z Afryki
  Jak sprawić, by przyjeżdżały do nas osoby wykwalifikowane, mogące dorzucić się do gospodarczego wzrostu? Dotychczas do przyjezdnych dokładaliśmy.
 • Lidia Geringer de Oedenberg, Kazimierz Michał Ujazdowski, Barbara Kudrycka
  Czy Polska powinna mieć możliwość wyboru, których imigrantów z Afryki Północnej i Syrii chce przyjąć, a których nie? Czym skończy się przysłanie do Polski kilku tysięcy muzułmańskich uchodźców? I co można zrobić, by powstrzymać falę uciekinierów do Europy? O tym Dominika Ćosić rozmawiała z europosłami: Lidią Geringer de Oedenberg, Kazimierzem Ujazdowskim i Barbarą Kudrycką.
 • Ewa Kopacz
  Premier apeluje do opozycji o poparcie dla przyjmowania imigrantów. Wczoraj do kraju dzięki staraniom Fundacji Estera sprowadzono pierwszą grupę syryjskich chrześcijan.
 • Grzegorz Schetyna
  Unia Europejska rozpoczyna misję na Morzu Śródziemnym. Ma być wymierzona w handlarzy ludźmi, którzy przerzucają imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy. Czy Polska również weźmie w niej udział? Niewykluczone. Wskazuje na to nieco tajemnicza odpowiedź Grzegorza Schetyny.
 • Jeb Bush
  Działacze polonijni ze Stanów Zjednoczonych, związani z Partią Demokratyczną, krytykują podróż Jeba Busha do Polski. Ich zdaniem stanowisko Busha w sprawie imigracji dyskwalifikuje go jako przyjaciela Amerykanów polskiego pochodzenia i Polaków.
 • IMIGRANCI PŁYNĄ Z AFRYKI DO EUROPY NA TRATWACH I PONTONACH
  Imigranci uciekają z biednych i ogarniętych rebelią afrykańskich krajów, za wszelką cenę chcąc przedostać się do Europy. Ryzykują życie, wyruszając na morze w przepełnionych kutrach, barkami, łodziami, a nierzadko i na tratwach oraz w pontonach. Jeden z takich z trudem utrzymujących się na powierzchni morza pontonów dostrzegła włoska straż przybrzeżna.
 • Niemiecka flaga narodowa
  Nowelizacja ustawy o swobodnym przepływie osób ma walczyć z nadużyciami w systemie opieki społecznej, których rzekomo dopuszczają się imigranci. Za pracę na czarno dostawali dotąd grzywnę, teraz stracą prawo pobytu.
 • Niemcy będą wyrzucać imigrantów
  Szukać zatrudnienia będzie można tylko pół roku. Potem: do widzenia.
 • David Cameron
  Brytyjski premier David Cameron wystąpił z zapowiadanym od kilku dni przemówieniem w sprawie polityki imigracyjnej. Cameron musiał zareagować na najnowszą statystykę, która wskazuje na dalszy wzrost imigracji nad emigracją - w zeszłym roku o ponad ćwierć miliona. Imigracja z państw Unii Europejskiej rośnie o połowę szybciej niż z reszty świata.