• Imigranci
  "Imigranci zajmują się pracami, których nasz kraj potrzebuje, a których Polacy nie chcą podejmować" - zauważa prof. Dominika Maison, poproszona o komentarz wyników badania nad otwartością Polaków na imigrantów. Analiza pokazała, że najchętniej widzielibyśmy w naszym kraju przybyszów z Ukrainy, najmniej otwarci zaś jesteśmy na Syryjczyków i mieszkańców Afryki. "Mam poważne wątpliwości, co do tego, czy Polska powinna przyjmować narodowości, co do których Polacy nie są pozytywnie nastawieni. Nie chciałabym, aby tym ludziom działa się krzywda" - mówi ekspertka.
 • Flaga Unii Europejskiej
  Jakie jest obecnie największe wyzwanie Unii Europejskiej? Imigracja. Tak uważa 38 procent unijnych obywateli. O ich opinie zapytano w ostatnim badaniu Eurobarometru.
 • Chłopiec z Haiti
  Zdecydowana większość Polaków (86%) nie zgadza się ze stwierdzeniem, że nasz kraj potrzebuje większej liczby imigrantów - wynika z raportu CBOS. Panuje raczej przekonanie, że nasz rynek pracy nie potrzebuje rąk do pracy z zagranicy. Tylko siedmiu na stu badanych (7%) uważa, że w naszym kraju jest za mało imigrantów.
 • fot. Tomasz Duda @freshmintstudio.com
  Tuż przed wyborami w Wielkiej Brytanii Polacy rozkręcają tam kontrowersyjną kampanię społeczną. Pod dwuznacznym hasłem "Bloody foreginers" będą zachęcać wszystkich imigrantów i mniejszości etniczne, by… honorowo oddawali krew.
 • Niemiecka flaga narodowa
  Nowelizacja ustawy o swobodnym przepływie osób ma walczyć z nadużyciami w systemie opieki społecznej, których rzekomo dopuszczają się imigranci. Za pracę na czarno dostawali dotąd grzywnę, teraz stracą prawo pobytu.
 • Niemcy będą wyrzucać imigrantów
  Szukać zatrudnienia będzie można tylko pół roku. Potem: do widzenia.
 • Hydraulik - zdjęcie ilustracyjne
  W pogrążonej w kryzysie zachodniej Europie nasi imigranci zarobkowi przestają być mile widziani. Dobre czasy i dla specjalistów, i dla pracowników fizycznych już były. Teraz drzwi do kariery za granicą są przed nami zamykane