• Angela Merkel
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel zachowała stanowisko przewodniczącej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), osiągając jednak najgorszy wynik od czasu objęcia 11 lat temu stanowiska szefowej rządu. We wtorek podczas zjazdu w Essen dostała 89,5 proc. głosów.
 • Angela Merkel
  Oceniając wizytę kanclerz Angeli Merkel w Warszawie i jej spotkanie z V4, niemieccy komentatorzy piszą w sobotę, że spór o politykę uchodźczą doprowadził do utraty reputacji Berlina w Europie Środkowo-Wschodniej, będącej centrum sprzeciwu wobec przyjmowania imigrantów.
 • Angela Merkel
  Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ocenia, że rząd Angeli Merkel jest w odwrocie w sprawie wspólnej polityki migracyjnej. Komentator gazety zarzuca też kanclerz błędy, które doprowadziły do izolacji Niemiec.
 • Angela Merkel
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel studzi oczekiwania przed rozpoczynającym się jutro unijnym szczytem w Brukseli. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że nie zapadną na nim decyzje w sprawie rozdziału kolejnych kontyngentów uchodźców.
 • Angela Merkel
  Zwolennicy antyimigracyjnego ruchu Pegida domagali się w Dreźnie dymisji kanclerz Angeli Merkel. Przeciwko przyjmowaniu uchodźców demonstrowało na ulicach stolicy Saksonii około pięciu tysięcy osób.