• Elektrownia atomowa
  W trakcie Zimnej Wojny ukuto termin "dyplomacja atomowa" dla podkreślenia podstawowej roli, jaką w międzynarodowych stosunkach grała przez pewien czas broń jądrowa. Dzisiaj Rosja uprawia "dyplomacją nuklearną": eksportuje na niesłychaną skalę technologie związane z energetyką jądrową. Każdy sprzedany reaktor wiąże kraj-klienta z Rosją na kilkadziesiąt lat. Skuteczniej niż gazociąg.
 • Jabłka
  Nowe państwo chce kupować polskie jabłka. Hinduscy biznesmeni mają w planach zakupy nie tylko owoców, ale także ich przetworów.
 • Władimir Putin w Indiach
  Rosja zarobi miliardy dolarów na handlu bronią i reaktorami atomowymi z Indiami. Władimir Putin podpisał z władzami w Delhi gigantyczne kontrakty zbrojeniowe, jak też umowy na sprzedaż ropy.
 • Waverider
  Wygląda na to, ze w gronie najpotężniejszych armii świata, technologiczny wyścig wygrywają konkurenci USA... Sukcesem zakończył się test pierwszego chińskiego samolotu hipersonicznego. W świetle osiągów nowego wynalazku, systemy obronności wszystkich krajów stają się bezużyteczne...
 • Armia niewolników na świecie równa się populacji dużego europejskiego kraju. To przede wszystkim ludzie zmuszani do pracy wbrew własnej woli, ale też kilkunastoletnie dziewczynki wydawane za mąż. Polska z niecałymi 140 tysiącami niewolników zajmuje 61. pozycję w rankingu.
 • Ojciec z synem - zdjęcie ilustracyjne
  Rosyjscy deputowani pracują nad ustawą, która zobowiąże dzieci do transferowania określonej części pensji na rzecz własnych rodziców. Na pieniądze nie mogą jednak liczyć alkoholicy i narkomani. Alternatywne wobec systemu emerytalnego pomysły na pomoc seniorom wprowadzają również Chiny i Indie.
 • T-90 (w tle T-72) w barwach armii indyjskiej
  Rosjanie awansowali na drugie miejsce w rankingu światowych sprzedawców broni. Jedynie w pierwszej połowie 2012 r. sprzedali broń i sprzęt wojskowy wart ponad 6,5 mld dolarów.
 • Te kraje uratują świat. Nie ma wśród nich USA, czy Niemiec
  W tych krajach o problemach Europy, czy Stanów nikt nie myśli. Gospodarki państw pędzą jak szalone i to one nakręcają wzrost gospodarczy świata. To dowód, że tradycyjne mocarstwa coraz bardziej tracą na znaczeniu.