• Anna Streżyńska z mężem
  Zagrożenie utraty dotacji unijnej na projekty informatyczne. To główny powód jak minister cyfryzacji Anna Streżyńska podała tłumacząc dymisję szefostwa Centralnego Ośrodka Informatyki.
 • Janusz Filipiak
  Rząd Polski sprzedaje człowieka za pensję. Bo na świecie brakuje kapitału ludzkiego. Człowiek, któremu chce się pracować i który chce zarobić, jest wartością. A tacy są Polacy - mówi Janusz Filipiak, założyciel i prezes zarządu firmy informatycznej Comarch.
 • Powstaje nowa rządowa agencja informatyczna
  Centralna Agencja Informatyzacji (CAI) miałaby powstać z połączenia Centrum Projektów Informatycznych działającego w resorcie administracji oraz Centralnego Ośrodka Informatyki, którego pracę nadzoruje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.
 • Fatalny wynik kontroli rządowych serwerów
  Wstyd, panowie! Kontrola bezpieczeństwa serwerów rządowych wypadła fatalnie. Dane są źle zabezpieczone, podatne na ataki - wynika z raportu. A co ciekawe, na serwerach znaleziono ściągane z internetu filmy i muzykę oraz pirackie oprogramowanie.
 • Boni: Potrzebna długoterminowa strategia cyfryzacji Polski
  Elektroniczny obieg dokumentów, długoterminowa strategia cyfryzacji Polski i tzw. raport otwarcia dla resortu administracji i cyfryzacji - to plany, które chce realizować minister administracji i cyfryzacji Michał Boni.
 • Hakerzy uśmiercili na kilka godzin premiera prowincji Quebec
  Hakerzy zaatakowali stronę internetową montrealskiego dziennika "Le Devoir" i zamieścili na niej fałszywą informację o śmierci premiera Quebecu, Jeana Charesta.
 • Tusk "zauważył problem". Ukrócą możliwość inwigilacji?
  Na najbliższym posiedzeniu Kolegium ds. Służb Specjalnych zostaną przedstawione wstępne propozycje dot. zmian mających na celu ograniczenie dostępu m.in. służb do danych objętych tajemnicą telekomunikacyjną - poinformował w piśmie do prezesa NRA minister Jacek Cichocki.