• Europejski Bank Centralny we Frankfurcie
  Grecy przenoszą się na wieś, Hiszpanie zakładają "banki czasu", Irlandczycy przestają chodzić do pubów, a Francuzi do restauracji: kryzys przeorał obyczaje mieszkańców niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej.
 • Prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet. Po trwającym blisko dwa lata okresie najniższych stóp procentowych w historii, EBC drugi raz w tym roku postanowił je podnieść
  Zaczęło się w Grecji. Teraz kraje strefy euro stanęły wobec perspektywy rozszerzenia się kryzysu na tak ważne państwa jak Hiszpania i Włochy a agencja Moody's Investors Service obniżyła rating obligacji rządu Irlandii do poziomu "śmieciowego".
 • Kolejny unijny bankrut wyciąga rękę po pieniądze
  Nie tylko Grecja nie daje sobie rady ze zdobyciem pieniędzy na spłatę długów. Kolejny kraj, który już wcześniej poprosił o pożyczkę, znów błaga o pomoc. Jeśli nie dostanie gotówki, to rząd będzie musiał ogłosić bankructwo.
 • KNF obawia się boomu kredytowego w okresie przygotowań do wejścia do strefy euro.
  Nadzór obawia się boomu kredytowego, który może u nas wywołać przyjęcie euro. Powstał więc raport o tym, jak zmieniała się sytuacja gospodarcza - i rynek kredytów - w Hiszpanii, Portugalii i Irlandii w okresie przygotowań i członkostwa w strefie euro.