• Konferencja Episkopatu Polski
  Niemcami wstrząsnął ostatnio szokujący raport o pedofilii wśród tamtejszego kleru. Tymczasem niemiecki dziennik "Frankfurter Rundschau" uderza w Polskę, pisząc, że "oficjalnie polski Kościół gromadzi dane o seksualnych nadużyciach, ale trzyma je pod kluczem".
 • Ludzie z walizką
  Tuż po wejściu do Unii Europejskiej Polacy masowo wyjeżdżali z kraju, głównie do Irlandii i Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie lata ten trend wyraźnie wyhamował, a w niektórych krajach UE liczba Polaków spada. Czy to sygnał, że przeprowadzka za granicę w przestaje się opłacać? Odpowiada Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.
 • Pasażerowie w hali odlotów na lotnisku
  Co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową. Aż 75% osób mających takie plany to osoby poniżej 35 roku życia. Ci, którzy już wyjechali, w większości nie zamierzają wrócić do Polski. To wyniki dwóch najnowszych raportów Work Service i Narodowego Banku Polskiego.
 • Pier, Rugia, Niemcy
  Wśród wybrzeży Europy największą popularnością cieszą się te na południu kontynentu i pobliskich wyspach. Podróżników przyciągają tam śródziemnomorski klimat i piaszczyste plaże. Jednak w rankingach coraz wyżej wspinają się także te z północy. Gdzie zatem warto wyruszyć?
 • Najbrzydsze narody świata...
  Mówi się, że Polki są jednymi z najpiękniejszych kobiet na świecie, jednak te statystyki kompletnie tego nie potwierdzają. Według beautifulpeople.com, portalu przeznaczonego wyłącznie dla pięknych singli, najatrakcyjniejszymi narodami świata są Brazylijczycy i Szwedzi. Zobacz ranking najbrzydszych...
 • Ponad trzy tysiące Polaków pobiera zagraniczny zasiłek dla bezrobotnych
  Od 1,1 tys. zł do nawet 13 tys. zł miesięcznie - tyle zasiłku dla bezrobotnych dostają ponad trzy tysiące Polaków, którzy stracili pracę za granicą. Co nie oznacza, że nie szukają pracy. Owszem - ale za granicą.
 • Browary produkują piwo na całym świecie, warto jednak odwiedzić te miejsca, gdzie tradycja ta jest naprawdę stara
  Jeżeli któryś z wielkich fanów piwa przegapił tegoroczny Octoberfest, może udać się na chmielowe dożynki w wersji mini. Aby wybrać się w podróż piwną po Europie, wystarczy grupa przyjaciół, wolny czas i prawdziwa miłość do piwa.
 • Irlandii i Grecji znów grozi bankructwo - straszy Bruksela
  Trzeba jak najszybciej złagodzić warunki, na których Grecja i Irlandia dostały pożyczki  twierdzi jeden z unijnych komisarzy. Jeśli to nie zostanie zrobione, to krajom tym grozi bankructwo. Na takie zmiany nie chcą się jednak zgodzić Niemcy.
 • Irlandia pada, Niemcy wychodzą na prostą
  Drastyczne cięcia irlandzkiego rządu nic nie dają. Inwestorzy dalej nie wierzą, że Dublin uratuje się przed bankructwem. Rynkowi nie pomagają Niemcy, których propozycje regulowania finansów Unii straszą cały świat. Berlin nie boi się zgłaszać takich propozycji, bo finanse Niemiec wyszły już na prostą.
 • Unijne kraje na krawędzi bankrutwa. Karty rozdaje Merkel
  Jeszcze niedawno wydawało się, że Unia Europejska to ostoja stabilności gospodarczej. Te czasy to już zamierzchła przeszłość. Widmo bankructwa stoi już nie tylko przed jednym krajem Unii. Efekt jest taki, że warunki w Europie stawia teraz niemiecka kanclerz.