• Jacek Rostowski i Radosław Sikorski
  Wnioski o wymierzenie kary 3 lub 4 lat więzienia biznesmenowi Markowi Falencie oskarżonemu w sprawie podsłuchów w stołecznych restauracjach złożyli w sądzie pełnomocnicy Jacka Rostowskiego i Radosława Sikorskiego. Ich zdaniem żądania prokuratury są zbyt niskie.
 • Dyktafon
  Tygodnik "Do Rzeczy" dotarł do akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej i publikuje fragment notatki CBŚ z rozmowy z Konradem L., sommelierem z restauracji Amber Room. Ujawnia on, jakie osoby nagrał i czego dotyczyły rozmowy.
 • Sejm
  "Szok, niedowierzanie" - to jeden z najbardziej zużytych dziennikarskich zwrotów. Może poprzedzać równie dobrze informację o odejściu papieża na emeryturę jak i "michałka" o gadającym karpiu. Nasi posłowie pytani o to, co zadziwiło ich w minionym roku wymieniają wydarzenia różnej rangi.
 • Janusz Piechociński
  PO i PSL nie uzgadniały ze sobą wyboru kolejnego ministra. Doradcy i ministrowie są wybierani przez premier Kopacz samodzielnie, ale przy zachowaniu obecnej liczebności ministrów. Tak o niedoszłej nominacji Jacka Rostowskiego na ministra bez teki powiedział wicepremier Janusz Piechociński.
 • Grzegorz Schetyna (fot. Paweł Supernak/PAP) i Donald Tusk (fot. Czarek Sokolowski/AP)
  Afera z podsłuchami raz jeszcze. Wszystko za sprawą książki Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego pt.: "Afera podsłuchowa. Taśmy Wprost". Szczególnie interesująco wyglądają niektóre rozmowy w kontekście obecnej sytuacji politycznej. Nowy rząd, nowi ministrowie, Donald Tusk szefem Rady Europejskiej... Jak to wszystko brzmiało jeszcze kilka miesięcy temu?
 • Radosław Sikorski
  Kolejne skutki kolacji ministrów Sikorskiego i Rostowskiego w warszawskiej restauracji Amber Room. Poseł PiS Andrzej Jaworski złożył do Prokuratora Generalnego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa resortu spraw zagranicznych.
 • Radosław Sikorski
  "Kolacja Sikorski-Rostowski była służbowa, ale minister Sikorski zapłacił z własnych środków za zbyt drogie wino" - napisał na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
 • Radosław Sikorski
  Powinien zwrócić pieniądze. Rządzący i opozycja jednym głosem w sprawie rachunku Radosława Sikorskiego. Chodzi o "nagraną" kolację w restauracji, którą minister zjadł razem z byłym ministrem finansów Jackiem Rostowskim.
 • Radosław Sikorski
  Błąd w stenogramach opublikowanych przez "Wprost". Jaki deal zawarł Donald Tusk z Andrzejem Seremetem? To pytanie pada, odkąd tygodnik opublikował fragmenty stenogramów rozmowy Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego. Pytania o ten układ padały także w środę z trybuny sejmowej. Tymczasem po dokładnym wsłuchaniu się w opublikowane właśnie nagranie wychodzi na to, że Sikorski mówi o dealu Seremeta z... PiS-em.
 • Dyktafon
  Tygodnik "Wprost" na swojej stronie internetowej opublikował kolejne fragmenty rozmowy szefa MSZ Radosława Sikorskiego z byłym ministrem finansów, wicepremierem Jackiem Rostowskim. Obaj zawierają polityczny deal oraz wznoszą toast za "ukochanego Tuska". W innym fragmencie Sikorski zastanawia się, kto mógłby zostać jego następcą...