• Premier Donald Tusk w Sejmie
  To sukces taktyczny Tuska - tak wystąpienie premiera z wnioskiem o udzielenie rządowi wotum zaufania i wynik głosowania komentuje politolog profesor Wawrzyniec Konarski . Za było 237 posłów, przeciw - 203. Nikt nie wstrzymał się od głosu.
 • Julia Pitera
  Kolację Radosława Sikorskiego i Jacka Rostowskiego na łączną kwotę 1352,25 zł sfinansowało MSZ. Były minister finansów nie chciał komentować "rozmowy prywatnej". A zatem panowie rozmawiali służbowo czy już "po godzinach"? Julia Pitera, która kilka lat temu jako pełnomocnik premiera do walki z korupcją tropiła nieprawidłowości związane ze służbowymi wydatkami, mówi: To było spotkanie służbowe.
 • David Cameron
  Nagrane rozmowy Radosława Sikorskiego oznaczają poważne kłopoty dla Davida Camerona. Brytyjska prasa twierdzi, że skoro nawet najbliższy sojusznik Londynu oskarża premiera o "niekompetencję i durnotę" i wieszczy wyborczą porażkę, to coś musi być na rzeczy.
 • Danuta Huebner
  Ważni politycy mają prawo mówić prywatnie, o czym tylko chcą - mówi Radiu Gdańsk Danuta Huebner.
 • Marek Belka, Sławomir Nowak, Bartłomiej Sienkiewicz
  Systematycznie rozszerza się lista nazwisk osób - bohaterów afery taśmowej. Do Marka Belki, Bartłomieja Sienkiewicza, Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafianowicza dołączyli kolejni. Wśród nich m.in. szef MSZ, były minister finansów, były rzecznik prasowy rządu. O czym rozmawiali? Jakie były najważniejsze wątki? Zobacz w dziennik.pl. Tygodnik "Wprost" jako pierwszą opublikował rozmowę szefa NBP z ministrem spraw wewnętrznych...
 • Ambasador Stephen Mull
  Nie będę komentował nielegalnie nagrywanych prywatnych rozmów - pisze na swoim twitterowym profilu Stephen D. Mull, ambasador USA w Polsce i zapewnia, że sojusz polsko-amerykański jest bardzo mocny.
 • Radosław Sikorski
  Główne amerykańskie gazety odnotowały ujawnienie taśma z nagraniami słów ministra Radosława Sikorskiego o sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Dziennik "New York Times" napisał, że pogłębiający się kryzys grozi upadkiem rządu Donalda Tuska.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński
  To będzie "sprawdzam" dla opozycji. Prawo i Sprawiedliwość spotka się z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi, aby przekonać je do konstruktywnego wotum nieufności dla rządu. Sprawa ma związek z nagraniami polityków, publikowanymi od tygodnia przez "Wprost". W ostatni weekend tygodnik opublikował stenogramy między innymi rozmów Jacka Rostowskiego z Radosławem Sikorskim.
 • Jacek Rostowski
  Czy był deal między szefem NBP a ministrem Sienkiewiczem? "Nie było. Obie części tej umowy były nie do przeprowadzenia" - mówi w rozmowie z DGP były minister finansów Jacek Rostowski. Przypomina on, że "nagrywanie i przekazywanie podsłuchanych rozmów jest przestępstwem". Dlatego ma on zamiar złożyć skargę do prokuratury.
 • Dyktafon
  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wraz z policją stworzyło specjalną grupę, która wyjaśnia sprawę nielegalnych nagrań polityków i szefa Narodowego Baku Polskiego. Taką informację przekazał IAR rzecznik ABW Maciej Karczyński. Tygodnik "Wprost" już w drugim wydaniu publikuje stenogramy z podsłuchów.