• Donald Tusk, Janusz Piechociński i Jacek Rostowski w Sejmie
  Resort finansów nie może sobie pozwolić nawet na opóźnienie wejścia w życie zmian w funduszach emerytalnych. Bez nich budżetowi zabraknie minimum 15 mld zł. Sytuacja jest groźna, bo sam rząd ma wiele uwag do założeń.
 • "Ja powiem mojej córce, żeby przeszła do ZUS-u, nie mam żadnych wątpliwości" - stwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM Jacek Rostowski. Przyznał jednak, że w jego ocenie dla ludzi lepiej zarabiających - takich jak córka byłego ministra Dariusza Rosatiego - sensowniejsze może być pozostanie w OFE.
 • Spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
  Dzień po ogłoszeniu założeń reformy OFE giełda w Warszawie zanotowała drastyczne spadki. Główny indeks stołecznego parkietu WIG20 stracił 4,63 procent i wyniósł na zamknięciu sesji 2201,5 punktu. W podobnym stopniu spadały indeksy średnich i małych spółek.
 • To wyważone, precyzyjne rozwiązanie bez nacjonalizacji. Tak rządowe plany zmian w OFE reklamuje Jacek Rostowski.
 • Mira Suchodolska
  ZUS nie trwoni pieniędzy podatników – taki komunikat płynie z wyjaśnień biura prasowego zakładu, które tłumaczy, dlaczego ważne dla klientów instytucji decyzje przychodzą listem zwykłym zamiast poleconym. I już chciałoby się klasnąć w ręce i krzyknąć „brawo”, ale przychodzi chwila zastanowienia.
 • Jacek Rostowski i Władysław Kosiniak-Kamysz
  Emerytury z OFE wypłaci ZUS. Rząd podsumował dziś  w specjalnym raporcie 14 lat działania Otwartych Funduszy i zaproponował zmiany.
 • Jarosław Gowin
  Były minister sprawiedliwości zabrał głos w sprawie OFE i ZUS. Jarosław Gowin podkreśla, że bliżej mu w tej sprawie do Leszka Balcerowicza i Jerzego Hausnera niż do Jacka Rostowskiego. Zapowiada też, że jeśli zostanie "przewodniczącym największej partii", to będzie zgłaszał swoją kandydaturę na premiera.
 • Minister finansów Jacek Rostowski
  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan krytykuje propozycję Ministerstwa Finansów, by pieniądze gromadzone w OFE były przenoszone do ZUS przez 10 lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego.
 • Bogdan Świąder
  Zakład Ubezpieczeń Społecznych i urząd skarbowy to dwie instytucje, które są znane z pazerności i bezwzględnej walki o pieniądze podatnika. Sama myśl o nich powoduje u jednych pianę na ustach, a u innych problem z przełykaniem śliny - pisze Bogdan Świąder.