• Mateusz Szczurek
  Przegrana Ministerstwa Finansów przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie o janosikowe może nie być najgorszą z rzeczy, z jaką przyjdzie się zmierzyć Mateuszowi Szczurkowi. Teraz swoją skargę złożyły mazowieckie powiaty. A tymczasem projekt nowych przepisów o daninie, który ma zostać przyjęty do 15 października, utknął w Sejmie. Jeśli tam zostanie, zachwieje to budżetami samorządów w całej Polsce.
 • Ewa Kopacz
  Niesprawiedliwy, szkodliwy i sprzeczny z konstytucją. Władze Mazowsza napisały list do premier Ewy Kopacz w sprawie "janosikowego". Krytykują w nim projekt nowych regulacji opracowany przez ministerstwo finansów i proszą o osobisty nadzór nad sprawą.
 • Sejm
  Już nie tylko między PO a PSL, ale także w szeregach ludowców nie ma zgody co do dwuletniej protezy, która ma zastąpić uznane za niekonstytucyjne przepisy o janosikowym. Doszło do tego, że Platforma zaczęła szykować polityczny fortel, który ma poskromić PSL-owskiego szefa sejmowej komisji. A wszystko może się skończyć finansową katastrofą samorządów.
 • Adam Struzik
  Niecałe 250 milionów kredytu i prawie 120 milionów odsetek. Samorząd Mazowsza podpisał umowę na kredyt, który zostanie przeznaczony na spłatę tak zwanego janosikowego.
 • Adam Struzik
  Bez zmian we władzach Mazowsza. Marszałek Adam Struzik uzyskał absolutorium z wykonania budżetu na 2013 rok mimo krytycznej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i rekordowego długu.
 • Pieniądze
  Mazowsze chce pożyczyć od resortu finansów 400 milionów złotych na zapłatę janosikowego. Decyzję w tej sprawie podjął dziś sejmik województwa.
 • Pieniądze
  Adam Struzik wzywa do szybkiej nowelizacji przepisów, dotyczących "janosikowego".
 • Warszawa
  PSL atakuje PO w sprawie Janosikowego. Rzecznik tej partii Krzysztof Kosiński powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że do przygotowania nowej ustawy potrzebna jest wola polityczna nie tylko PSL-u, które ma 32 posłów, ale także koalicjanta czy innych partii politycznych.
 • Warszawa na mapie
  We wtorek województwo mazowieckie powinno wpłacić kwietniową ratę "janosikowego" w wysokości 53 milionów złotych oraz uruchomić płatności do podległych mu jednostek, między innymi placówek oświatowych czy kolei. Ale możliwe, że tak się nie stanie, bo samorząd nie ma pieniędzy.
 • Warszawa
  Mazowsze bez grosza przy duszy i bez możliwości korzystania ze swojego konta. Ministerstwo Finansów korzystając z poborcy podatkowego zablokowało rachunek bankowy Urzędu Marszałkowskiego, by przejąć ratę janosikowego - podatku płaconego przez bogatsze regiony na rzecz biedniejszych - za 2013 rok.