• Warszawa
  W przyszłym roku bogate gminy wypłacą o prawie 100 mln zł więcej niż w obecnym. Najwięcej Warszawa, która po raz drugi w historii odda biedniejszym ponad 1 mld zł. Politycy twierdzą, że konieczne są zmiany systemowe.
 • Mateusz Szczurek
  Przegrana Ministerstwa Finansów przed Trybunałem Konstytucyjnym w sprawie o janosikowe może nie być najgorszą z rzeczy, z jaką przyjdzie się zmierzyć Mateuszowi Szczurkowi. Teraz swoją skargę złożyły mazowieckie powiaty. A tymczasem projekt nowych przepisów o daninie, który ma zostać przyjęty do 15 października, utknął w Sejmie. Jeśli tam zostanie, zachwieje to budżetami samorządów w całej Polsce.
 • Warszawa
  Mazowsze bez grosza przy duszy i bez możliwości korzystania ze swojego konta. Ministerstwo Finansów korzystając z poborcy podatkowego zablokowało rachunek bankowy Urzędu Marszałkowskiego, by przejąć ratę janosikowego - podatku płaconego przez bogatsze regiony na rzecz biedniejszych - za 2013 rok.
 • Centrum Warszawy - zdjęcie ilustracyjne
  Mimo złej sytuacji finansowej województwo musi uiścić całe janosikowe. Inaczej zburzy system – twierdzi Ministerstwo Finansów i grozi karnymi odsetkami. Radzi marszałkowi, by lepiej gospodarował swoim budżetem.