• Komornik wszedł na konta urzędu marszałkowskiego
  W związku z zaległościami we wpłatach janosikowego wczoraj na konta Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wszedł komornik. Jak wynika z informacji DGP, suma dostępnych środków na rachunkach bankowych stanowi zaledwie połowę tego, co zamierza ściągnąć Ministerstwo Finansów. Dlatego do czasu spłaty całości zaległości resort przejmować będzie wpływy województwa m.in. z CIT.
 • Warszawa
  Adam Struzik z Polskiego Stronnictwa Ludowego oczekuje szybkich zmian w systemie tak zwanego janosikowego. Marszałek województwa mówił w radiowej Jedynce, że państwo polskie powinno znaleźć mechanizmy wspierania słabszych województw, które nie będą skutkowały drenażem tych silniejszych, jak to jest w przypadku województwa mazowieckiego.
 • Mazowsze nie może uskładać na janosikowe
  Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zlecił przeprowadzenie kontroli urzędu marszałkowskiego, któremu szefuje Adam Struzik. Kontrolerzy weszli do urzędu w ubiegły poniedziałek.
 • Paweł Rożyński
  Polityka wspierania biedniejszych województw, powiatów i gmin kosztem tych bogatszych, określana jako janosikowe, nie zasługuje na swoją nazwę. Bo Janosik rabował z większym sensem, a puszczał przynajmniej w skarpetkach. A „janosikowe” zmierza ku temu, by najbogatszy po opłaceniu daniny stał się najbiedniejszym - pisze Paweł Rożyński.