• Jasna Góra
  Ok. 8,5 tys. osób wyruszyło we wtorek z Krakowa na Jasną Górę w 39. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Wcześniej wierni brali udział w mszy w katedrze na Wawelu, gdzie koordynator pielgrzymki zapowiedział, że będą się modlić za abp. Marka Jędraszewskiego.
 • Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie w 2018 r.
  W niedzielę 16 czerwca w Częstochowie odbędzie się kilkanaście zgromadzeń publicznych – wynika ze zgłoszeń, jakie wpłynęły do urzędu miasta. W tym dniu w mieście zaplanowano Marsz Równości i – w różnych lokalizacjach – zgromadzenia m.in. środowisk konserwatywnych.
 • Uraz nogi
  Odwodnienie, urazy, a także uczulenie od asfaltu zwane stopą pielgrzyma to przypadłości, które dotykają pielgrzymów. Do Częstochowy z całej Polski zmierzają dziesiątki tysięcy ludzi, by wziąć udział w obchodach Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny. Nad bezpieczeństwem pątników czuwają lekarze, którzy apelują, by zaopatrzyli się w butelki z wodą.
 • Wielka Pokuta na Jasnej Górze
  Ponad 100 tys. osób zgromadziła w sobotę na Jasnej Górze Wielka Pokuta - całodniowa modlitwa przebłagalna za grzechy narodowe. W homilii abp Stanisław Gądecki podkreślił potrzebę szczególnej publicznej pokuty za grzechy, które – choć indywidualne – mają wymiar społeczny.
 • Policja
  Siedem osób zmierzających na Jasną Górę w pieszej pielgrzymce zostało rannych po tym, jak w grupę wjechał samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zawady w powiecie kłobuckim. Jak informuje policja, na razie nie wiadomo, co było przyczyną; kierowca był trzeźwy.
 • Jasna Góra
  Czwartkowa msza święta z udziałem papieża Franciszka odbyła się w miejscu szczególnym dla Polaków - w najważniejszym polskim sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. To dziękczynienie za chrzest Polski – w tym roku mija 1050 lat od tego wydarzenia. Po uroczystościach papież powrócił do Krakowa.
 • Politycy PiS w Sejmie
  Posłowie PiS współorganizują Kongres Katolików Stop Ateizacji na Jasnej Górze. W niedzielnym spotkaniu wezmą udział liderzy ruchów katolickich z całej Polski, naukowcy i publicyści.
 • Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej
  Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej w żaden sposób nie ucierpiał podczas porannego incydentu, ale wierni są poruszeni - powiedział rzecznik Jasnej Góry o. Robert Jasiulewicz. Mieszkaniec województwa dolnośląskiego usiłował zniszczyć cudowny obraz.
 • Jasna Góra
  Częstochowscy radni zdecydowali o zniesieniu prohibicji w rejonie miasteczka studenckiego oraz zakazu detalicznego handlu alkoholem w okolicach Jasnej Góry. Uchwalili także podwyżkę opłat za przejazd komunikacją miejską.
 • Władze Częstochowy chciałyby pobierać opłaty od pielgrzymów przyjeżdżających do miasta
  Jasna Góra zdecydowanie sprzeciwia się pomysłowi lokalnych władz, które planują wprowadzenie opłat dla pielgrzymów odwiedzających Częstochowę - oświadczył przeor jasnogórskiego klasztoru paulinów, o. Roman Majewski. Projekt określił jako "kuriozalny".