• Żołnierze USA
  Nawyki, które kierowcy zdobyli w swoim kraju, mogą ułatwiać lub utrudniać jazdę w kraju o innym poziomie kultury jazdy czy infrastruktury - podkreśla psycholożka transportu dr Dorota Bąk-Gajda z Uniwersytetu SWPS.
 • Wypadek samochodowy
  33 osoby zginęły a 381 zostało rannych. To bilans czterech świątecznych dni na polskich drogach. W tym czasie doszło do 293 wypadków, a policjanci zatrzymali 1324 nietrzeźwych kierowców.
 • Gokart
  Wypadek 18-letniej Sandry Karaś na torze kartingowym w Sosnowcu, do którego doszło we wrześniu br., poruszył całą Polskę. Nieszczęście nastolatki, traumatyczne przeżycie matki to przestroga dla innych. Okazuje się jednak, że tory kartingowe są dzisiaj najbezpieczniejszym sposobem na motorową adrenalinę w Polsce. Bezpieczniejsze są już tylko symulatory.
 • Najczęściej nieodpowiedzialnie za kierownicą zachowują się osoby z problemami psychicznymi, tj. depresja czy stany lękowe
  O czym świadczy ryzykowna jazda samochodem? Nie tylko o przesadnej wierze we własne możliwości. Sprawie przyjrzeli się australijscy naukowcy. Ich zdaniem, piraci drogowi często cierpią na depresję.