• Guz nowotworowy
  Otyłość zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Według Światowej Organizacji Zdrowia od 7 do 41 proc. nowotworów jest spowodowana nadwagą lub otyłością. Nadmierna masa ciała sprzyja rozwojowi raka okrężnicy, piersi, macicy, nerki czy przełyku.
 • Smaczne glutenowe bajgle
  Dieta bezglutenowa jest promowana w mediach przez gwiazdy jako dieta cud. Eliminacja produktów zawierających gluten może się okazać jednak tragiczna w skutkach. Specjaliści przestrzegają – wprowadzenie takiej diety może prowadzić do problemów zdrowotnych.
 • Spakowany lunch
  W pracy Polacy odżywiają się przede wszystkim kanapkami, wodą i kawą. Kanapka nie zastąpi pełnowartościowego posiłku. Jeśli zrobimy ją z białego chleba, taniej wędliny i sera – cierpieć będzie nasze zdrowie i produktywność, zarówno w biurze, jak i przy pracy fizycznej.
 • Grillowane mięso
  Majówka jest okazją do zrobienia pierwszego w tym sezonie grilla, nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Dietetycy przestrzegają przed błędami popełnianymi przy grillowaniu.
 • Rodzinny obiad
  Zdecydowana większość Polaków chciałaby bardziej dbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną. Tylko niewiele ponad połowa podejmuje jednak faktyczne działania. Z badań przeprowadzonych przez firmę Herbalife wynika, że ponad połowa Polaków nie robi nic, aby zadbać o kondycję fizyczną, a zdrowe posiłki jada wyłącznie w towarzystwie rodziny i na randkach.
 • Śniadanie
  Zdarza ci się wybiec z domu bez śniadania? Pierwszy posiłek zjadasz wiele godzin po przebudzeniu? Nie dziw się więc, że tyjesz.
 • W święta jemy dużo więcej niż na co dzień i to tuczących, ciężkostrawnych potraw
  Wszyscy to znamy. Ogarnia nas przedświąteczna gorączka – kupujemy bez przygotowanego wcześniej planu, gotujemy za dużo i niekoniecznie zdrowo. A kiedy Święta mijają, zwykle okazuje się, że musimy zgubić zbędne kilogramy, a na dodatek zostało nam mnóstwo jedzenia, które trzeba wyrzucić. Spokojnie. Nad wszystkim można zapanować, jeśli poznamy tajniki planowania zakupów, zapobiegania marnowaniu żywności i komponowania zdrowego menu.
 • Ziemniaki
  Według powszechnej opinii, będąc na diecie, powinniśmy zrezygnować z jedzenia ziemniaków. Okazuje się jednak, że nie są one tak wysokokaloryczne, jak może się wydawać.
 • Prawda czy mit?
  Tyjemy przez ziemniaki, człowiek nie trawi mleka, a sól morska jest zdrowsza od zwykłej kuchennej? Poznaj największe dietetyczne mity i wyjaśnienia eksperta.
 • Kobieta ma ból głowy
  Ciągłe bóle głowy to jedne z bardziej powszechnych dziś chorób cywilizacyjnych. Ich przyczyn najczęściej doszukujemy się w stresującym trybie życia, natomiast rzadko wiążemy je z codzienną dietą. Nie wiemy, że duża ilość przyjmowanych substancji konserwujących, które są zawarte w wielu produktach, przyczynia się m.in. do nasilenia ataków migren.