• Odeta Moro
  Teraz gdy karmię, nie mogę za bardzo szaleć w kuchni i przyjmę chętnie obiady domowe – śmieje się w rozmowie z dziennik.pl Odeta Moro, która dwa tygodnie temu została mamą.
 • Sklepik szkolny
  Od września uczniowie będą już mogli kupić w szkole drożdżówki, jednak niezbyt słodkie i nie takie, które zostały przygotowane z głęboko mrożonego ciasta. Do sklepików wróci kawa. Jednak nadal ważnym elementem żywienia uczniów będą kanapki.
 • Otyłe dziecko
  Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Już co piąty uczeń ma problemy z nadmierną masą ciała. Największym problemem w żywieniu najmłodszych są nieregularne posiłki oraz dieta uboga w warzywa, a bogata w oczyszczone produkty zbożowe, słodkie przekąski i mięso. W kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych mają pomóc warsztaty kulinarno-edukacyjne „Zielona Kraina” współorganizowane przez Biedronkę.
 • Zdumiewające ciążowe zachcianki kobiet
  Na zlecenie firmy ECigaretteDirect, 400 kobiet zapytano o najdziwniejsze zachcianki ciążowe. Sprawdź, czego możesz się spodziewać, kiedy będziecie spodziewać się dziecka...
 • Z powodu niedożywienia co czwarte dziecko na świecie może mieć problemy z czytaniem, pisaniem i liczeniem
  Przyczyną prawie połowy wszystkich zgonów małych dzieci na Ziemi jest złe odżywianie. Tak alarmujące statystyki opublikowali międzynarodowi eksperci na łamach medycznego tygodnika "The Lancet".
 • Uczniowie w Wielkiej Brytanii mało wiedzą o składzie swoich posiłków
  Sery wytwarza się z roślin, pałeczki rybne z drobiu, a makarony to produkty zwierzęce - uważają brytyjscy uczniowie. Księżniczka Anna, córka królowej Elżbiety II, zainaugurowała w poniedziałek "Tydzień zdrowego jedzenia".
 • Zdrowe odżywianie
  W polskich domach zupy stanowią podstawowy posiłek. Rodzice powinni mieć na uwadze jak ważnym elementem diety są one dla ich pociech. Odpowiednio podane sprawią radość nawet największemu niejadkowi i … jego rodzicom.
 • Czy między otyłością a relacjami społecznymi istnieje związek?
  Badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wskazują na związek pomiędzy otyłością dzieci a ich aktywnością w relacjach z rówieśnikami. Dzięki bliskim kontaktom z rówieśnikami i nawiązywaniu przyjaźni, dzieci częściej wybierają aktywną zabawę niż jedzenie.
 • To już pewne! Fast foody powodują nadwagę dzieci
  Amerykańskie Stowarzyszenie Restauratorów dowiodło, że fast foody są jedną z głównych przyczyn otyłości u dzieci. Powód? Jedzenie tam podawane zawiera połowę dziennego zapotrzebowania energetycznego małego dziecka.
 • Zagrożone zdrowie małych niejadków
  Co dziesiąty przedszkolak cierpi na neofobię żywieniową - alarmują krakowscy naukowcy, a informuje o tym "Dziennik Polski".