• Warzywa konserwowe
  Jakub Mauricz, dietetyk, ocenił fleksitarianizm.
 • Kobieta w ciąży
  Niepłodność stała się dziś problemem społecznym. Związana jest między innymi ze stylem życia, w tym też z dietą. Coraz większą wagę przywiązuje się do diety propłodnościowej i jej znaczenia dla kobiet i mężczyzn – uważa dietetyk kliniczny Sandra Ataniel.
 • Superfoods 2017
  Rok 2016 upłynął pod hasłem „superfoods”, czyli naturalnej, nieprzetworzonej żywności bogatej w składniki mające dobroczynny wpływ na nasz organizm. Super żywność zdominuje naszą dietę również w tym roku. Jak, zgodnie z trendami kulinarnymi, wyglądać będzie lista superfoods na rok 2017?
 • Wafle ryżowe
  Jak o swoją codzienną dietę dbają Polacy? Czy stosują się do zaleceń ekspertów i jednocześnie czerpią z kuchni to, co najlepsze? Jaką pozycję w polskim menu zajmują przekąski? Odpowiedź na te pytania oraz wiele innych żywieniowych ciekawostek znaleźć można w raporcie „Od jedzenia humor się zmienia” przygotowanym przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie marki Kupiec.
 • Otyłe dziecko
  Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Już co piąty uczeń ma problemy z nadmierną masą ciała. Największym problemem w żywieniu najmłodszych są nieregularne posiłki oraz dieta uboga w warzywa, a bogata w oczyszczone produkty zbożowe, słodkie przekąski i mięso. W kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych mają pomóc warsztaty kulinarno-edukacyjne „Zielona Kraina” współorganizowane przez Biedronkę.
 • Grillowane mięso
  Majówka jest okazją do zrobienia pierwszego w tym sezonie grilla, nawet jeśli pogoda nie dopisuje. Dietetycy przestrzegają przed błędami popełnianymi przy grillowaniu.
 • Prawda czy mit?
  Tyjemy przez ziemniaki, człowiek nie trawi mleka, a sól morska jest zdrowsza od zwykłej kuchennej? Poznaj największe dietetyczne mity i wyjaśnienia eksperta.
 • Dietetyczne must have!
  Eksperci prześcigają się w wymienianiu nowych i oryginalnych produktów, jak również dobrze ci znanych, które powinny znaleźć się w naszej diecie. Zobacz, o których w 2014 roku będzie głośno.
 • Otyłość
  Dietetyk Konrad Gaca, znany z programu "Fat Killers. Zabójcy tłuszczu", jest zaniepokojony otyłością Polaków. – Mamy najwyższy współczynnik wzrostu otyłości wśród dzieci. To jest przerażające – uważa dietetyk. Jego zdaniem wiele zależy od rodziców, którzy powinni zadbać o aktywny sposób spędzania wolnego czasu dzieci i wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe.
 • Zdrowe odżywianie
  W polskich domach zupy stanowią podstawowy posiłek. Rodzice powinni mieć na uwadze jak ważnym elementem diety są one dla ich pociech. Odpowiednio podane sprawią radość nawet największemu niejadkowi i … jego rodzicom.