• Otyła rodzina
  Do 2030 roku jedna na trzy osoby dorosłe w Polsce będzie otyła - ostrzegali eksperci w Senacie podczas konferencji dotyczącej epidemii otyłości. Przypominali także, że otyłość jest chorobą, a wśród jej powikłań wymienia się m.in. cukrzycę, nowotwory i depresję.
 • Fast food, hamburger
  O tym, jak wygląda typowa dieta Polaka i jak ją zmienić, by ustrzec się przed otyłością, rozmawiamy z mgr Zuzanną Baraniak, dietetykiem.
 • Otyłe dziecko
  Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Już co piąty uczeń ma problemy z nadmierną masą ciała. Największym problemem w żywieniu najmłodszych są nieregularne posiłki oraz dieta uboga w warzywa, a bogata w oczyszczone produkty zbożowe, słodkie przekąski i mięso. W kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych mają pomóc warsztaty kulinarno-edukacyjne „Zielona Kraina” współorganizowane przez Biedronkę.
 • Śniadanie
  Zdarza ci się wybiec z domu bez śniadania? Pierwszy posiłek zjadasz wiele godzin po przebudzeniu? Nie dziw się więc, że tyjesz.
 • Gruby mężczyzna
  Połowa Polaków ma problem z nadwagą - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Problem w większym stopniu dotyczy mężczyzn.
 • Otyłość
  Dietetyk Konrad Gaca, znany z programu "Fat Killers. Zabójcy tłuszczu", jest zaniepokojony otyłością Polaków. – Mamy najwyższy współczynnik wzrostu otyłości wśród dzieci. To jest przerażające – uważa dietetyk. Jego zdaniem wiele zależy od rodziców, którzy powinni zadbać o aktywny sposób spędzania wolnego czasu dzieci i wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe.
 • 25 proc. dzieci w USA ma nadwagę
  Pierwsza dama USA, lansując zdrową dietę w szkołach, przegrała bój z przyzwyczajeniami.
 • Spokojna muzyka sprawia, że jemy mniej
  Naukowcy opracowali sprytne sposoby na walkę z nadwagą. Okazuje się, że jemy mniejsze porcje, lżejsze dania i z większym zadowoleniem, jeśli zadbamy o odpowiednią atmosferę podczas posiłku. Ważne jest zwłaszcza światło i muzyka.
 • Chipsy nie muszą tuczyć tak bardzo - wystarczy, by były podzielone na porcje, oznakowane i zapakowane w tubę
  Zabarwione chipsy umieszczane w tubie działają na podświadomość jak znak "stop" i pomagają kontrolować spożywaną ilość - wynika z najnowszych badań. Eksperci twierdzą, że wyniki badania można wykorzystać przy produkcji innych wysokokalorycznych produktów.
 • Za mało snu - za dużo niezdrowych przekąsek
  Naukowcy dokładnie przyjrzeli się związkowi pomiędzy brakiem snu a otyłością. Zajrzeli nawet do mózgu osób wyspanych i zmęczonych. Wnioski płynące z ich badania są interesujące.