• The Weeknd miał aż siedem nominacji do Grammy. Skończyło się na dwóch...
  Niewielkie koncerty, wspomnienia o muzykach, którzy odeszli w ostatnim czasie i statuetki dla Taylor Swift, Kendricka Lamara oraz grupy Alabama Shakes – tak wyglądała 58. ceremonia rozdania muzycznych nagród Grammy, która w nocy odbyła się w Los Angeles. Choć można jeszcze dodać wpadkę podczas występu Adele i gitarę rzuconą przez Justina Biebera.
 • Katy Perry ma najwięcej obserwatorów na Twitterze
  Katy Perry pokonała Justina Biebera oraz Taylor Swift i od teraz jest najpopularniejszą gwiazdą na Twitterze.
 • Adele idzie jak burza...
  Po tygodniu od premiery nowy krążek Adele pobił rekord sprzedaży wszech czasów na najważniejszych rynkach muzycznych, również w Stanach Zjednoczonych, gdzie "25" jest już 9 najchętniej kupowanym albumem dekady.
 • Taylor Swift już pobiła rekord EMA Awards
  Po raz kolejny widzowie sieci MTV zadecydują, kto zwycięży w tegorocznym rozdaniu MTV European Music Awards.
 • 20 najlepiej zarabiających muzyków 2014 roku w rankingu magazynu "Forbes":
  To już tradycja – magazyn "Forbes" przygotował doroczną listę najlepiej zarabiających gwiazd sceny muzycznej. Co ciekawe, wiele z nich zgarnia krocie wcale nie na działalności artystycznej, a w czołowej dziesiątce zestawienia jest tylko jeden zespół i jeden wokalista poniżej 30-tki. Autorzy rankingu wzięli pod uwagę przychody z tras koncertowych, nagrań i publikacji, sprzedaży, kontraktów reklamowych oraz innych przedsięwzięć, które muzycy uzyskali pomiędzy czerwcem 2013 a czerwcem 2014 roku.
 • Madonna pokonana przez młodziutką Taylor Swift
  Kto jest dziś największą gwiazdą pop? Już wiadomo, że nie Madonna, a Taylor Swift. Młoda Amerykanka potwierdziła swój status odbierając aż osiem nagród magazynu muzycznego "Billboard". 23-latka tryumfowała m.in. jako artystka roku i autorka największego muzycznego bestsellera roku.
 • Taylor Swift – 57 milionów dolarów
  Taylor Swift wyrosła na największą gwiazdę światowego show-biznesu. 23-letnia wokalistka zarobiła w ubiegłym roku 57 milionów dolarów i zdeklasowała pod tym względem "gorące gwiazdy" ostatnich miesięcy – Brada Pitta i zdobywczynię Oscara za drugoplanową rolę w "Les Miserables" Anne Hathaway. Oto najbogatsi w show-biznesie w roku 2012 według magazynu "Parade":
 • Ranking najhojniejszych celebrytów
  Amerykańskie gwiazdy show biznesu zarabiają krocie, w krótkim czasie stając się milionerami. Okazuje się jednak, że wielu z nich chętnie dzieli się swoim majątkiem z potrzebującymi. Za najbardziej hojną celebrytkę uznana została supergwiazda muzyki country, Taylor Swift. 23-latka wspomogła rekordową kwotą 4 milionów dolarów organizację muzyczną Country Hall Of Fame Museum .
 • 10. Justin Bieber – 55 milionów dolarów
  Od dekady nie wydał nowej płyty, a mimo to Dr. Dre znalazł się na szczycie listy "Forbesa" najlepiej zarabiających muzyków 2012 roku. W mijającym roku raper zarobił ponad 110 milionów dolarów, wyprzedzając Rogera Watersa (88 milionów) i Eltona Johna (80 milionów). Taki dochód zapewniły mu dwa występy na Coachelli i przede wszystkim sprzedaż słuchawek, które sygnuje swym pseudonimem, czyli Beats by Dre. Oto dziesiątka najbogatszych...
 • Taylor Swift nagrodzona MTV Europe Music Awards
  Amerykanka Taylor Swift okazała się największą zwyciężczynią nagród europejskiej MTV. Gwiazda pop country zebrała w niedzielę wieczorem aż trzy statuetki MTV Europe Music Awards, wyprzedając – nieobecnego na gali – Kanadyjczyka Justina Biebera, który zdobył dwie nagrody. Oto tegoroczni laureaci...