• "To Tusk rozpętał nienawiść w Polsce"
  Zdaniem posłanki PiS za całe zło i agresję w polskiej polityce odpowiada premier. "To nikt inny jak Donald Tusk rozpętał bratobójczą nienawiść w Polsce i to już się później potoczyło efektem kuli śnieżnej" - mówi Nelli Rokita.
 • "Nienawiść rozpętana przez kaczyzm"
  PiS przoduje w języku nienawiści - uważa europosłanka SLD Joanna Senyszyn. "Zastraszali i poniżali. To za ich rządów z Polski wyjechało 2 miliony obywateli. To było prawdziwe żniwo nienawiści rozpętanej przez kaczyzm" - pisze na blogu Senyszyn.
 • Biskup Pieronek o słowach szefa PiS: To jest chore
  Hierarcha nie przebierał w słowach zapytany o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego po morderstwie w łódzkim biurze PiS, w którym odpowiedzialnością obciążył Donalda Tuska. "To jest chore" - stwierdził biskup Tadeusz Pieronek.
 • Palikot porównuje Komorowskiego do Michnika
  Jeszcze niedawno mówili o swojej wielkiej przyjaźni. To już chyba przeszłość, bo Janusz Palikot wycelował teraz w Bronisława Komorowskiego. Krytykuje jego posunięcia i porównuje do Adama Michnika.
 • Szef PiS: Niech prezydent podpisze ten dokument
  Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział, że podczas piątkowego spotkania przedstawi prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu przygotowaną przez PiS "deklarację łódzką" przeciw przemocy w życiu publicznym. Deklarację podpisał w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński.
 • Napieralski spotkał się z prezydentem
  Trzeba się zastanowić na rolą Komisji Etyki Poselskiej - powiedział szef SLD Grzegorz Napieralski po piątkowym porannym spotkaniu z prezydentem Bronisławem Komorowski. Jego zdaniem, kary nakładane przez komisję powinny być bardziej "widoczne".
 • Szef BOR będzie rozmawiał z Kurskim o ochronie
  Szef BOR Marian Janicki jeszcze w piątek ma rozmawiać z europosłem PiS Jackiem Kurskim o tym, kto z członków tej partii ma dostać ochronę BOR i w jakim zakresie - powiedział PAP rzecznik Biura Dariusz Aleksandrowicz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że objęci zostaną nią m.in. Kurski i inny europoseł PiS Zbigniew Ziobro.
 • W tym szaleństwie jest metoda
  Zbrodnia w Łodzi, awantury na Krakowskim Przedmieściu, katastrofa pod Smoleńskiem. Kolejne wstrząsy do żywego dotykały nasze uczucia, ale w żaden sposób nie zburzyły porządku i stylu polityki. Jak w biało-czarnych westernach tło się przesuwa, zmienia się krajobraz, a ci sami kowboje dalej tkwią w tej samej strzelaninie - pisze redaktor naczelny "DGP" Tomasz Wróblewski.
 • Waszczykowski pyta, kto nasłał zabójcę
  Samodzielnie czy na zlecenie działał morderca Ryszard C.? - pyta Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych i były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
 • Napieralski do polityków PO i PiS: Opamiętajcie się!
  Opamiętajcie się, nie nakręcajcie spirali nienawiści! - apelował do polityków PO i PiS szef SLD Grzegorz Napieralski podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad informacją rządu o wtorkowych wydarzeniach w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości.