• Mężczyzna ma katar i kaszel
  Kichanie, katar, łzawienie, problemy z oddychaniem - to najczęstsze objawy alergii. Nie można ich bagatelizować, bo podrażnienie i przewlekły stan zapalny oskrzeli może przekształcić się w astmę - ostrzegają lekarze.
 • Mężczyzna ma katar i kicha
  Prawie co drugi Polak skarży się na różnego rodzaju uczulenia. 9 milionów cierpi na alergiczny katar, a ponad 4 miliony ma objawy astmy, tyle samo atopowe zapalenie skóry. Dziś rozpoczyna się Światowy Tydzień Alergii - ustanowiony z inicjatywy WHO.
 • Dziecko ma katar
  Ponad połowa uczniów krakowskich szkół cierpi na alergie. Większość z nich nie jest leczona. Po ostatnich wynikach badań Programu Profilaktycznego sponsorowanego przez krakowski Magistrat, alergolodzy biją na alarm.
 • Źle leczony katar? Grozi ci astma
  Kichanie, wodnisty katar lub zatkany nos - z takimi uciążliwymi objawami kataru alergicznego zmaga się jedna czwarta Polaków.
 • Katar alergiczny i astma często idą w parze
  Zwykła wiosenna alergia, a może coś znacznie poważniejszego? Alergiczny nieżyt nosa często jest symptomem nadciągającej astmy - ostrzegają eksperci.
 • Odkryto, w jaki sposób alergeny z kociej sierści wywołują uczulenie
  Uczuleni na sierść miłośnicy kotów, psów i innych zwierzątek futerkowych wreszcie odetchną pełną piersią i drożnym nosem. Naukowcy odkryli, w jaki sposób alergeny z kociej sierści wywołują uczulenie.
 • Leczenie kataru i astmy - polski priorytet w Unii
  Poprawa w zakresie wczesnej diagnostyki, leczenia, a także zapobiegania przewlekłym chorobom dróg oddechowych u dzieci ma być jednym z priorytetów zdrowotnych podczas polskiej prezydencji w Radzie UE, od lipca do grudnia 2011 roku.
 • Aż 20 procent Polaków cierpi na katar alergiczny
  Kaszel, zapalenie skóry czy cieknący nos. Od 30 do 40 proc. ludzi na całym świecie cierpi z powodu alergii. W Polsce też sytuacja wygląda nie najlepiej. Z badań wynika, że prawie co drugi Polak jest alergikiem. Lekarze szczególnie teraz zwracają uwagę na te schorzenia. Jest wiosna, pylą rośliny i właśnie zaczął się Światowy Tydzień Alergii.