• Macierewicz już wie, co stało się w Smoleńsku: Tu-154 nie uderzył w brzozę
  Antoni Macierewicz i amerykańscy eksperci zrekonstruowali, co stało się z tupolewem. Ich zdaniem samolot nie uderzył w brzozę. SKrzydło oderwało się w "nieznanych okolicznościach" kilkadziesiąt metrów nad ziemią.
 • Złamana brzoza nieopodal lotniska w Smoleńsku
  Samolot Tu-154M nie mógł utracić skrzydła po zderzeniu z brzozą - twierdzą eksperci pracujący przy parlamentarnym zespole badającym przyczyny katastrofy smoleńskiej. W czwartek przedstawili wyliczenia i analizy dotyczące kluczowego momentu katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.
 • Antoni Macierewicz
  Poseł Antoni Macierewicz (PiS) oświadczył, że w opublikowanym w poniedziałek protokole z prac komisji Jerzego Millera "nie ma podstawowych materiałów źródłowych", które są niezbędne do dokonania "solidnej, uczciwej analizy" wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r.
 • Szef MSWiA Jerzy Miller
  Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zarzucił w środę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jerzemu Millerowi i szefowi BOR niedopełnienie obowiązków i złamanie ustawy o BOR.
 • Tu-154 "obezwładniony" nad ziemią?
  Czwartkowa prezentacja drugiej części "białej księgi" PiS o przyczynach katastrofy smoleńskiej zawierała tezy znane od miesięcy z wystąpień Antoniego Macierewicza - powiedział PAP Piotr Abraszek z "Nowej Techniki Wojskowej".
 • Antoni Macierewicz (pierwszy z lewej) twierdzi, że raport na temat katastrofy w Smoleńsku będzie gotowy we wrześniu
  Szef zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zapowiedział, że "w najbliższym czasie", być może do końca tygodnia, przedstawi białą księgę w tej sprawie. Według niego na raport zespołu trzeba poczekać do początku września.
 • Antoni Macierewicz (pierwszy z lewej) opublikuje białą księgę
  Jeszcze w tym tygodniu parlamentarzyści PiS z zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej opublikują białą księgę - zdradza "Rzeczpospolitej" poseł Antoni Macierewicz. Raport odpowiedzialnością za dopuszczenie do niej obarcza rząd.
 • Macierewicz chce ujawnienia treści noty MSZ do Rosjan
  Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz zaapelował we wtorek o ujawnienie treści noty, którą MSZ przesłało w ubiegłym tygodniu do Rosji ws. pomocy w śledztwie dotyczącym ubiegłorocznej tragedii.
 • Poseł PiS Antoni Macierewicz
  Szef zespołu parlamentarnego wyjaśniającego katastrofę smoleńską Antoni Macierewicz (PiS) uważa, że materiały ze śledztwa smoleńskiego, które przekazali Rosjanie, są sfałszowane. Jak dodał, zespół przygotowuje w tej sprawie wystąpienie do prokuratury.
 • Ostre starcie w Sejmie. Macierewicz atakuje MSZ
  Wiceminister z MSZ znalazł się pod ostrzałem opozycji. Najpierw posłowie SLD i PiS ostro krytykowali resort, że na sejmowej komisji nie pojawił się sam szef MSZ. Potem pytania zaczął zadawać Antoni Macierewicz. Zdaniem posła PiS, słowa przedstawiciela resortu spraw zagranicznych są bulwersujące.