• PiS chce posiedzenia komisji ON w sprawie tzw. taśm Klicha
  PiS chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej ws. opublikowanych fragmentów rozmowy między b. szefem MON Bogdanem Klichem a b. polskim akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem - poinformowali w środę posłowie PiS.
 • Macierewicz już wie, co stało się w Smoleńsku: Tu-154 nie uderzył w brzozę
  Antoni Macierewicz i amerykańscy eksperci zrekonstruowali, co stało się z tupolewem. Ich zdaniem samolot nie uderzył w brzozę. SKrzydło oderwało się w "nieznanych okolicznościach" kilkadziesiąt metrów nad ziemią.
 • Tu-154 "obezwładniony" nad ziemią?
  Czwartkowa prezentacja drugiej części "białej księgi" PiS o przyczynach katastrofy smoleńskiej zawierała tezy znane od miesięcy z wystąpień Antoniego Macierewicza - powiedział PAP Piotr Abraszek z "Nowej Techniki Wojskowej".
 • "Odpowiedzi na pytania są w naszy raporcie" - komentuje MAK
  Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) oświadczył, że nie będzie komentować środowego wystąpienia przedstawicieli PiS na temat katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.
 • Antoni Macierewicz (pierwszy z lewej) twierdzi, że raport na temat katastrofy w Smoleńsku będzie gotowy we wrześniu
  Szef zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zapowiedział, że "w najbliższym czasie", być może do końca tygodnia, przedstawi białą księgę w tej sprawie. Według niego na raport zespołu trzeba poczekać do początku września.
 • Sikorski: MSZ nie zawieszało tablicy ani jej nie usuwało
  MSZ nie zawieszało tablicy ani jej nie usuwało - powiedział we wtorek minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, pytany o postulat SLD, by wyjaśnił posłom sprawę tablicy na kamieniu znajdującym się w miejscu katastrofy pod Smoleńskiem.
 • "Nielegalne kwiaty, zakazany krzyż". Błaszczak pisze list
  Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wystosował we wtorek list do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Krytykuje w nim podległe jej służby miejskie, które według niego 10 marca wieczorem usuwały palące się znicze i kwiaty złożone przed Pałacem Prezydenckim.
 • "Serwilistyczne podejście Polski nic nie dało"
  Rosja nie potrzebuje zdania Polski ws. ustalenia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem; odpowiada za to premier Donald Tusk - tak informację o zapowiedzianej na środę publikacji raportu MAK skomentował poseł PiS Andrzej Dera.
 • PiS o katastrofie: Tusk przyznaje nam rację
  PiS występuje o uzupełnienie pierwszego w nowym roku posiedzenia Sejmu o informację premiera na temat aktualnego stanu postępowań wyjaśniających przyczyny katastrofy smoleńskiej - poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł Jarosław Zieliński.
 • Była szefowa MSZ Anna Fotyga
  Jak przyznała na antenie Radia Maryja była szefowa MSZ Anna Fotyga, w czasie wizyty w Waszyngtonie nie zabiegała tylko o "umiędzynarodowienie" sprawy katastrofy smoleńskiej. Jaki był inny cel jej wizyty?