• Sarkofag prezydenckiej pary na Wawelu
  Jarosław i Marta Kaczyńscy złożyli w sobotę rano kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze na Wawelu. 18 czerwca przypada 62. rocznica urodzin braci Kaczyńskich.
 • Konkurencyjne obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej
  3 kwietnia - Katyń, 10 - Warszawa i Smoleńsk, 18 - Kraków - tak przedstawia się kalendarz uroczystości związanych z pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej i 71. rocznicą zbrodni katyńskiej. Prezydent Bronisław Komorowski, który 3 kwietnia ma być w Katyniu, rocznicę katastrofy uczci najprawdopodobniej w stolicy.
 • Prezydenci Polski i Rosji rozmawiali o raporcie MAK
  Kreml twierdzi, że numer wykręcił polski prezydent. Bronisław Komorowski rozmawiał telefonicznie z Dmitrijem Miedwiediewem. Rosja złożyła pewną propozycję, ale Bronisław Komorowski decyzję pozostawił rodzinom ofiar katastrofy Tu-154.
 • "Czas publikacji raportu MAK jest niepokojący"
  Doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz uważa, że niepokojący jest krótki czas, jaki upłynął od przekazania Rosji polskich uwag do projektu raportu MAK ws. katastrofy smoleńskiej a terminem publikacji ostatecznej wersji rosyjskiego dokumentu.
 • Biją monetę z Kaczyńskim. Córka ma pretensje
  Marta Kaczyńska, córka prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej, jest zaskoczona informacją o tym, że Polska Mennica Narodowa sprzedaje pamiątkową monetę z wizerunkiem jej ojca. Nie wyklucza złożenia pozwu w tej sprawie.
 • "Czuję się upokorzony misją Fotygi i Macierewicza"
  Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział, że "nie zanosi się na to", by wizyta byłej minister spraw zagranicznych Anny Fotygi i posła Antoniego Macierewicza w Waszyngtonie "była rzeczą poważną". Jak powiedział, czuje się tym "upokorzony jako Polak i minister" .
 • quot;Przeniosę siedzibę prezydenta do Belwederuquot;
  W środę po południu zakończyło się spotkanie rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej z prezydentową Anną Komorowską. Pod koniec spotkania do Belwederu przyjechał także na krótko prezydent Bronisław Komorowski.
 • Prezydent przyznaje, że 36. specpułk znalazł się w "swoistym kryzysie"
  Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że pogłębia się "swoisty kryzys" wokół 36. specpułku, który odpowiedzialny jest za przewożenie najważniejszych osób w państwie. To reakcja na doniesienia o fałszowaniu dokumentacji i nadzorowaniu szkolenia przez osoby niekompetentne.
 • Premier spotka się z rodzinami ofiar. A prezydent?
  10 listopada para prezydencka weźmie udział w uroczystości odsłonięcia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na wojskowych Powązkach. Tego dnia także planowane jest w Belwederze spotkanie rodzin ofiar spod Smoleńska, w którym uczestniczyć będzie małżonka prezydenta.