• Podróże samolotem są coraz bezpieczniejsze
  W 2011 roku w katastrofach lotniczych na świecie zginęło dwa razy mniej ludzi niż rok wcześniej, czyli 330 osób, podczas gdy w 2010 roku 658 - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).
 • "Szczątki na miejscu katastrofy nie są zaskoczeniem"
  Fakt, że na terenie katastrofy smoleńskiej odnajdywane są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu, nie jest niczym zaskakującym - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Podają przykład katastrofy w Lesie Kabackim, gdzie po wielu latach odnajdywane są elementy samolotu.
 • MAK: w raporcie 72 wnioski o przyczynach katastrofy
  MAK ustalił 72 wnioski dotyczące pośrednich i bezpośrednich przyczyn katastrofy smoleńskiej - poinformował w środę w Moskwie przedstawiciel Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego.
 • Gdzie podziały się monety szefa NBP?
  Z zabranych przez prezesa NBP Sławomira Skrzypka do Katynia 160 monet odnaleziono 114. Reszta prawdopodobnie została na miejscu katastrofy. Monety wyemitował Narodowy Bank Polski w związku z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej.
 • Szef BOR nie ma sobie nic do zarzucenia
  Szef Biura Ochrony Rządu, gen. Marian Janicki zapewnia, że nie poda się do dymisji. Uważa także, iż BOR dobrze zabezpieczyło wizyty w Katyniu. Generał zaprzeczył zeznaniom funkcjonariuszy Biura, ujawnionych przez media, że na lotnisku w Smoleńsku ani na premiera, ani na prezydenta nie czekał żaden funkcjonariusz biura.