• Komisja zbada katastrofę
  W zespole biegłych powołanym przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie katastrofy smoleńskiej nie ma będzie żadnej osoby związanej z komisją Jerzego Millera. Według przewodniczącego komisji, Antoniego Milkiewicza, na miejsce w komisji liczyć mogą jednie wybitni znawcy lotnictwa.
 • PiS chce posiedzenia komisji ON w sprawie tzw. taśm Klicha
  PiS chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej ws. opublikowanych fragmentów rozmowy między b. szefem MON Bogdanem Klichem a b. polskim akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem - poinformowali w środę posłowie PiS.
 • Macierewicz już wie, co stało się w Smoleńsku: Tu-154 nie uderzył w brzozę
  Antoni Macierewicz i amerykańscy eksperci zrekonstruowali, co stało się z tupolewem. Ich zdaniem samolot nie uderzył w brzozę. SKrzydło oderwało się w "nieznanych okolicznościach" kilkadziesiąt metrów nad ziemią.
 • Rodziny ofiar katastrofy skarżą się Macierewiczowi na Kopacz
  Przedstawiciele pięciu rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej napisali list do zespołu kierowanego przez Antoniego Macierewicza. Ich zdaniem minister zdrowia kompletnie nie dopilnowała sprawy badania szczątków ofiar katastrofy tupolewa.
 • ABW o błędach w protokałach smoleńskich: Omyłki pisarskie
  To były omyłki pisarskie, które nie miały żadnego wpływu na treść merytoryczną - tak odniosła się ABW do informacji o błędach w protokołach powołania biegłych, którzy mieli oceniać przedmioty badane po katastrofie smoleńskiej. O sprawie napisał w piątek "Nasz Dziennik".
 • Przedłużona sekcja Wassermanna. Oto, co się stało
  Szybko nie poznamy wyników sekcji Zbigniewa Wassermana. Jak twierdzą lekarze, badania potrwają do do połowy listopada. Oto, dlaczego sekcja tak się przedłuża.
 • MSZ zniszczyło dowód ofiary katastrofy? Resort nabrał wody w usta
  Czy dowód jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej został zniszczony w resorcie?  Rzecznik MSZ ani myśli zdradzić prawdę. Zapowiedział tylko, że zdradzi szczegóły sprawy dopiero po zakończeniu śledztwa.
 • Wrak tupolewa na lonisku w Smoleńsku
  Z dotychczasowych ustaleń warszawskiej prokuratury okręgowej, prowadzącej śledztwo w sprawie zniszczenia dowodu osobistego należącego do wiceministra kultury Tomasza Merty, który zginął w katastrofie smoleńskiej, wynika, że mogło do tego dojść już w Polsce, w MSZ.
 • Polscy prokuratorzy skończyli oglądać wrak. "Nie było problemów"
  Polscy prokuratorzy wojskowi i biegli skończyli swą misję w Smoleńsku. Wykonali setki zdjęć dokładnie zbadali każdy element wraku i zachowanych urządzeń prezydenckiego tupolewa. Ich zdaniem Rosjanie nie robili im żadnych problemów.
 • Światowy nadzór lotniczy nie dostanie polskiego raportu z katastrofy
  Międzynarodowa organizacja nadzorująca loty cywilne nie dostanie polskiego raportu. Dlaczego? Zdaniem ministra Jerzego Millera nie pozwala na to prawo. Obowiązujący jest więc wciąż dokument MAK.