• Podróże samolotem są coraz bezpieczniejsze
  W 2011 roku w katastrofach lotniczych na świecie zginęło dwa razy mniej ludzi niż rok wcześniej, czyli 330 osób, podczas gdy w 2010 roku 658 - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).
 • Samolot przełamał się na pół
  Samolot typu Boeing 737-800 ze 163 osobami na pokładzie, należący do Caribbean Airlines, przełamał się na pół po wylądowaniu w stolicy Gujany - Georgetown. Nikt nie zginął, jedynie kilku pasażerów zostało rannych.
 • Kopalnia srebra Lucky Friday
  W kopalni srebra Lucky Friday, w Mullan, w amerykańskim stanie Idaho, trwa akcja poszukiwania zaginionego górnika po piątkowym zawaleniu się jednego z chodników. Katastrofa nastąpiła na głębokości 1875 metrów.
 • Chilijscy górnicy "ekipą roku"
  33 chilijskich górników zostało uznanych we wtorek przez brytyjski dziennik "The Times" za "ekipę roku". Ta grupa mężczyzn po 69 dniach spędzonych ponad 600 metrów pod ziemią została uwolniona w połowie października podczas bezprecedensowej akcji ratunkowej.
 • Greccy górnicy zaprosili chilijskich kolegów na wakacje
  Greccy górnicy zaprosili 33 chilijskich górników, wydobytych na powierzchnię po 69 dniach na głębokości ponad 600 pod ziemią, na letnie wakacje do swojego kraju - poinformował dyrektor greckiej kopalni boksytów.
 • Relacje medialne z ratowania górników jak z 11 września
  Operacja wyciągnięcia 33 górników uwięzionych w chilijskiej kopalni sprawiła, że świat wstrzymał oddech jak w przypadku niewielu wcześniejszych wydarzeń. Relacje z tej akcji w mediach można porównać z tymi po zamachach z 11 września 2001 - pisze w czwartek agencja AFP.
 • Akcja ratowania górników kosztowała miliony dolarów
  Prezydent Chile Sebastian Pinera szacuje, że zakończona w czwartek akcja ratowania 33 górników z kopalni miedzi i złota San Jose kosztowała 10-20 mln dolarów.
 • Koniec gehenny górników. Wszyscy uratowani!
  Akcja ratownicza w chilijskiej kopalni miedzi i złota została zakończona tuż po 5.30 czasu polskiego, gdy wrócił na powierzchnię ostatni z 6 ratowników, którzy zjechali pod ziemię, by - po 69 dniach od katastrofy - wydostać stamtąd zasypanych 33 górników.
 • Niezwykła akcja. Pierwsi górnicy na powierzchni!
  Pierwszy z uwięzionych 33 górników w chilijskiej kopalni San Jose, 31-letni Florencio Antonio Avalos Silva został wyciągnięty na powierzchnię w kapsule ratowniczej. Kilkadziesiąt minut później na górze był drugi mężczyzna. I w takich odstępach czasu wyjeżdżają też pozostali górnicy. Niezwykła akcja ratownicza trwa.