• Kawa
  To źle skomponowana dieta, a nie kawa, jest niewłaściwa dla zdrowia – oceniał profesor Artur Mamcarz, kierownik III Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w czasie spotkania grona specjalistów z dziennikarzami, poświęconego wpływowi picia kawy na zdrowie.
 • Poranna kawa
  Kawa nie zwiększa ryzyka chorób, np. nadciśnienia tętniczego, jak do niedawna sądzono, wręcz odwrotnie: ma korzystny wpływ na nasze zdrowie i chroni przed wieloma schorzeniami - przekonali w czwartek specjaliści podczas spotkania z dziennikarzami w Warszawie.
 • Kawa zapobiega rozwojowi raka jelita grubego
  Kawosze są nawet o 40 procent mniej zagrożeni rozwojem raka jelita grubego – dowodzą naukowcy po analizie danych prawie pół miliona osób. I podają terapeutyczną ilość małej czarnej.
 • Kawa rozpuszczalna zawiera substancję mogącą wywołać raka
  Brytyjska Foods Standards Agency wzięła pod lupę popularne produkty spożywcze. Wskazała trzynaście, które mogą mieć działanie rakotwórcze. Wśród nich znajduje się kawa rozpuszczalna.
 • Picie kawy nie wiąże się z wyższym ryzykiem chorób przewlekłych
  Świetne wieści dla smakoszy kawy. Naukowcy rozprawili się z powszechnymi opiniami o szkodliwości małej czarnej. Ich badanie trwało 10 lat i objęło ponad 42 tysięce osób. Warto poznać jego wyniki.
 • Kawa pomoga w leczeniu WZWC
  Wirusowe zapalenie wątroby typu C to bardzo poważne schorzenie. Okazuje się, że leczenie zaawansowanej choroby przynosi lepsze efekty, jeśli pacjenci piją... kawę.
 • Kawa ma zbawienne działanie - chroni przed rakiem
  Z mlekiem po śniadaniu, mała czarna w południe i jeszcze kilka filiżanek do wieczora – a będziesz zdrowszy. To nie żart. Brytyjscy naukowcy udowodnili, że picie kawy zapobiega powstawaniu raka prostaty.
 • Picie kilku filiżanek kawy chroni przed zachorowaniem na raka piersi
  Nie wyobrażasz sobie dnia bez aromatycznej małej czarnej? Świetnie. Jak wynika z najnowszych badań szwedzkich naukowców, kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na groźny nowotwór piersi.