• Kawa i gazeta
  O tym, że kawa ma działanie odchudzające, pewnie słyszałeś nieraz. Naukowcy właśnie dorzucili kolejny argument potwierdzający, że kofeina ułatwia zrzucenie nadliczbowych kilogramów.
 • Kawa kontra szum w uszach
  Szum w uszach to bardzo uciążliwa dolegliwość, która przeszkadza w pracy i życiu: psuje humor, męczy i utrudnia odpoczywanie. Za pojawienie się jej odpowiadają różne choroby. W jej zwalczaniu zaś pomoże nowy sposób, sprawdzony przez naukowców.
 • Pij kawę regularnie, a dożyjesz późnej starości
  Badanie z udziałem ponad 400 tysięcy osób przyniosło rewelacyjną wiadomość dla kawoszy. Otóż są oni mniej narażeni na cukrzycę, choroby serca, udar mózgu i inne śmiertelne schorzenia niż osoby stroniące od kawy. I co istotne, mają szansę na dużo dłuższe życie.
 • O tym, czy kawa szkodzi, czy raczej pomaga, dyskutuje się od dawna. Do której kategorii zostanie zaliczony ten efekt? Szwedzcy naukowcy dowiedli, że picie dużych ilości kawy wpływa na rozmiar biustu. A konkretnie sprawia, że piersi maleją.
 • 75 proc. Polaków regularnie pije kawę
  Kawa towarzyszy Polakom podczas porannych rytuałów, w pracy jest dobrym pretekstem do przerwy i relaksu. Polacy wciąż cenią szybkość parzenia kawy rozpuszczalnej, jednak narzekają na jej smak i jakość. Możliwe jest jednak delektowanie się rozpuszczalną arabicą.
 • Kawa a nietrzymanie moczu u mężczyzn
  Jak wynika z najnowszych badań, zaledwie dwie kawy dziennie wystarczą, by mężczyźni zaczęli odczuwać wstydliwą dolegliwość.
 • Kawa może chronić przed chorobami serca
  Ten aromatyczny napój jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Pod warunkiem że pijesz jego odpowiednią ilość. Naukowcy sprawdzili, ile kaw dziennie chroni przed chorobami serca i cukrzycą.
 • Picie kawy chroni przed nowotworem macicy
  Ogromne badanie, bo z udziałem prawie 120 tysięcy wolontariuszy, wykazało, że miłośnicy małej czarnej mogą mniej obawiać się raka. Naukowcy dokładnie policzyli, jaka jest terapeutyczna dawka kawy.
 • Kawa przedłuża życie
  Wielkie badanie z udziałem ponad 400 tysięcy osób przyniosło rewelacyjną wiadomość dla kawoszy. Otóż są oni mniej narażeni na cukrzycę, choroby serca, udar mózgu i inne śmiertelne schorzenia niż osoby stroniące od kawy. I co istotne, mają szansę na dużo dłuższe życie.