• Moda na kolor! Rozpusta barw na wybiegu
    Kolor niepodzielnie rządzi w modzie! A obok niego – geometryczne i mieniące się w oczach desenie. Soczyste błękity, czerwienie, pomarańcze i limonki zawładnęły naszą garderobą. Królują w kreacjach monochromatycznych i tych oszałamiających rozpustą wzorów. Przy takiej dawce wrażeń nie trzeba już przesadzać z fasonami – wystarczą kroje proste, minimalistyczne. Minimalizm nie dotyczy jednak wszystkich dodatków – spokojnie możemy pozwolić sobie na biżuterię w rozmiarze XXL – oczywiście równie barwną i zafascynowaną geometrią. A że zrobiło się gorąco, trzeba trochę ochłonąć – z pomocą głęboko wyciętych dekoltów… Takich kreacji nie może zabraknąć w naszej letniej garderobie. Zobacz propozycje designerów z Tygodnia Mody w Rio de Janeiro!
  • Moda dziecięca w kolekcji Sebastiana Gunawana na Jakarta Fashion Week 2010
    Wzorzyste, z szerokimi spódnicami i wielkimi kokardami… Ubrania godne małej księżniczki. Tak można opisać dziewczęcą kolekcję autorstwa Sebastiana Gunawana, zaprezentowaną w ramach Jakarta Fashion Week 2010. Na wybiegu w stolicy Indonezji królowały hity ostatnich sezonów, czyli stroiki wpięte we włosy, falbany oraz większe i mniejsze kokardy. Zdaje się, że następny sezon wiosenno-letni my i nasze pociechy znów przywitamy w kolorach marynarskich: czerni, bieli, granacie i czerwieni. Oczywiście nie sposób zupełnie zapomnieć o ukochanym przez wszystkie dziewczynki świata różu. Zobacz kolekcję!
  • Śmiałe kolekcje wiosna-lato 2011 na Portugal Fashion Week
    Gdy lato przeszło do historii, a zimno i słota dają w kość, nie zaszkodzi myślami wybiec do następnego cieplejszego sezonu. Okazją jest trwający właśnie w Porto Portugalski Tydzień Mody, gdzie designerzy zaprezentowali kolekcje na sezon wiosna-lato 2011. Po tym gorącym kraju można spodziewać się równie gorących kreacji. I słusznie. Pośród dominujących trendów nie sposób przeoczyć jednego: eksponowania kobiecych piersi. Takie projekty zaprezentowali m.in. Fatima Lopes, Luis Buchinho, Anna Salazar, Alves/Goncalves, Miguel Veira, Anabela Baldaque i Filipe Oliveira Baptista. Nieskrępowane stanikami, przysłonięte jedynie przejrzystymi tkaninami i głębokimi dekoltami, biusty rwą się na wolność. Eksponowane są i inne części bielizny. Czy taka moda przyjmie się na ulicach? Zobaczymy!