• "Parasite"
  Czy to nie symboliczny znak czasów, że dwa jak dotąd najlepsze filmy roku, "To my" Jordana Peele'a i "Parasite" Bonga Joon-ho, to bliźniacze horrory o wykluczeniu społecznym?
 • Anna Dymna
  "Nie ma mocnych" to komedia charakterów, wciąż żywa i aktualna. Ludzie zawsze są tacy sami, niezależnie od ustroju i czasów - uważa Anna Dymna, filmowa Ania Pawlakówna. Dziś mija 45 lat od premiery filmowego przeboju.
 • Berek
  W jednym z odcinków trzeciej serii „Latającego Cyrku Monty Pythona” mogliśmy oglądać olimpijski finał zabawy w chowanego. A właściwie drugą jego rundę. Pierwsza – w której zawodnik brytyjski szukał sportowca z Paragwaju – zakończyła się rekordowym wynikiem: trwała 11 lat, 2 miesiące, 26 dni, 9 godzin, 3 minuty i 27.4 sekundy. W rewanżu szukającym jest Paragwajczyk i w czasie, gdy na placu Trafalgar w Londynie odlicza do tysiąca, jego przeciwnik jedzie na lotnisko, kupuje bilet na Sardynię i chowa się w ruinach zamku, co zwiastuje kolejną ciągnącą się latami rozgrywkę.
 • Emma Stone i Steve Carell
  „Wojna płci”, historia tenisowego pojedynku Billie Jean King i Bobby'ego Riggsa sprzed ponad 40 lat, okazała się doskonałym komentarzem do współczesności.
 • Na miłośników sztuki aktorskiej, którzy sylwestrową noc postanowili spędzić na widowni Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu czeka prawdziwy rarytas. Specjalnie na te okazję przygotowano bowiem premierę słynnego spektaklu "Szalone nożyczki" niemieckiego dramatopisarza Paula Portnera .
 • "Duże dzieci" - na wyjście do kina z kumplami
  Masz ochotę wybrać się z kumplami do kina? "Duże dzieci" to doskonały wybór. Fabuła komedii Dennisa Dugana jest równie banalna, co niezawodna. Pięciu kumpli spotyka się po latach na pogrzebie szkolnego trenera. Okoliczności może nie są szczęśliwe, mimo wszystko, miło jest spędzić weekend z kolegami...