• "Parasite"
  Czy to nie symboliczny znak czasów, że dwa jak dotąd najlepsze filmy roku, "To my" Jordana Peele'a i "Parasite" Bonga Joon-ho, to bliźniacze horrory o wykluczeniu społecznym?
 • Rebel Wilson w komedii "Oszustki"
  Komedia o dwóch obrotnych kobietach, które puszczają facetów z torbami – "Oszustki", na nasze ekrany trafi już 21 czerwca. Główne role grają Anne Hathaway oraz Rebel Wilson.
 • Mahershala Ali jako Don Shirley
  Czy nominowany do pięciu Oscarów "Green Book" to tylko kolejna gładka bajka o rasizmie, nakręcona przez białych liberałów dla białych liberałów? Odpowiedź wcale nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.
 • "Przepraszam, że przeszkadzam" w kinach od 15 marca
  W marcu w kinach pojawi się komedia "Przepraszam, że przeszkadzam". Już zwiastun wywoła u Was wybuchy śmiechu.
 • Kadr z filmu "Kevin sam w domu"
  Reżyserem był Kolumb od Harry’ego Pottera. Budżet – jak na amerykańskie produkcje bardzo mały – wynosił zaledwie 17 milionów dolarów. Efektem jest Kevin sam w domu" – film, który wpisał się w bożonarodzeniową tradycję mocniej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.
 • Kadr z filmu "Kevin sam w domu"
  Reżyserem był Kolumb od Harry’ego Pottera. Budżet – jak na amerykańskie produkcje bardzo mały – wynosił zaledwie 17 milionów dolarów. Efektem jest Kevin sam w domu" – film, który wpisał się w bożonarodzeniową tradycję mocniej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać.
 • W filmie "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" dużo się dzieje...
  "Miszmasz czyli Kogel Mogel 3" trafi do kin 25 stycznia. Na ekranie zobaczymy postaci doskonale znane z poprzednich części trylogii i plejadę gwiazd w zupełnie nowych rolach. Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Maciej Zakościelny, Katarzyna Skrzynecka i Anna Mucha zapraszają do kin na film, który zapowiadany jest jako komedia taka jak dawniej.
 • "Juliusz" w kinach od 14 września
  Spróbujmy spojrzeć na „Juliusza” jak na współczesny przebój muzyki pop: liczna grupa autorów (a w tym przypadku scenarzystów było aż ośmiu) pracuje nad tym, by powstał produkt skrojony pod szeroki gust. Oparty na sprawdzonych schematach, ale gdy trzeba – zaskakujący. Odpowiednio pikantny (wulgaryzmy sprawdzają się tu jako puenta wielu żartów), lecz w gruncie rzeczy bezpieczny. Udało się? Jak najbardziej. „Juliusz” – choć na pierwszy rzut oka na to nie wygląda – jest komedią romantyczną. I zdecydowanie wyrasta ponad krajową średnią.
 • "Juliusz" w kinach od 14 września
  "Juliusz" to nowa komedia twórców "Planety Singli" – przeboju, który obejrzało w kinach blisko 2 miliony widzów! W roli tytułowej Wojciech Mecwaldowski, obok którego zobaczymy Jana Peszka, Annę Smołowik i Rafała Rutkowskiego. Scenariusz filmu współtworzyli najlepsi polscy stand-uperzy: Abelard Giza i Kacper Ruciński. W dodatkowych, zaskakujących rolach wielkie nazwiska polskiego kina: Jerzy Skolimowski, Andrzej Chyra i Maciej Stuhr.
 • Berek
  W jednym z odcinków trzeciej serii „Latającego Cyrku Monty Pythona” mogliśmy oglądać olimpijski finał zabawy w chowanego. A właściwie drugą jego rundę. Pierwsza – w której zawodnik brytyjski szukał sportowca z Paragwaju – zakończyła się rekordowym wynikiem: trwała 11 lat, 2 miesiące, 26 dni, 9 godzin, 3 minuty i 27.4 sekundy. W rewanżu szukającym jest Paragwajczyk i w czasie, gdy na placu Trafalgar w Londynie odlicza do tysiąca, jego przeciwnik jedzie na lotnisko, kupuje bilet na Sardynię i chowa się w ruinach zamku, co zwiastuje kolejną ciągnącą się latami rozgrywkę.