• Raport komisji Kalisza: Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry
  Posłowie PiS przegrali ostatnie starcie w komisji badającej sprawę śmierci Barbary Blidy. Ich poprawka, która wykreśliłaby z raportu wniosek o postawienie Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry przed Trybunałem Stanu przepadła głosami PO i SLD.
 • Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro
  Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry - taki wniosek ma zawierać raport końcowy komisji badającej śmierć Barbary Blidy - dowiedziało się nieoficjalnie TOK FM.
 • Według byłego wiceszefa ABW komisja wyjaśniająca okoliczności śmierci Barbary Blidy "daleko odbiegała od tematu prac"
  Były wiceszef ABW Grzegorz Ocieczek ocenił, że pytania posłów z komisji ds. wyjaśnienia śmierci Barbary Blidy daleko odbiegały od tematu, którym powinna zajmować się ta komisja. Ocieczek przez 3,5 godz. odpowiadał w czwartek na pytania sejmowych śledczych.
 • Setki rozmów z domy Blidy. W tym z dziennikarzami
  W bilingach wyliczających połączenia funkcjonariuszy będących w domu Barbary Blidy w dniu jej śmierci zawarte są także połączenia nawiązane z dziennikarzami - podała w czwartek ABW. Agencja przypomniała, że jeden z tych funkcjonariuszy był rzecznikiem prasowym.
 • Wdowiec po Blidzie zarzuca: Ziobro manipulował
  Mąż Barbary Blidy, która zastrzeliła się, gdy do jej mieszkania zapukali agenci ABW, ma wielkie pretensje do Zbigniewa Ziobry. Henryk Blida oskarżył przed komisją śledczą, że były minister dopuścił się manipulacji dotyczącej byłej posłanki SLD.
 • Prokuratorzy zbadają, jakie były przyczyny awansów w Agencji w latach 2005-2007.
  Czy awanse agentów ABW w latach 2005-2007 miały rzeczywiste podstawy? Na żądanie warszawskiego sądu rejonowego ma to sprawdzić prokuratura. Zdaniem sądu, nie jest jasne, czy wypełniono "przesłanki merytoryczne", by awansować poszczególnych funkcjonariuszy.
 • Kaczmarek znowu zeznaje. I znowu tajnie
  Sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci posłanki Barbary Blidy planuje wysłuchać dziś w charakterze świadka byłego szefa MSWiA w rządzie PiS Janusza Kaczmarka. Posiedzenie komisji będzie niejawne.
 • Kaczyński spowiada się w sprawie Blidy
  "Nie było sprawy Blidy, jako przedmiotu jakichś oddzielnych działań" - powiedział prezes PiS przed sejmowa komisją badającą okoliczności śmierci b. posłanki SLD.
 • Ziobro nie stawi się przed komisją śledczą
  Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że nie będzie dzisiaj zeznawał przed posłami z sejmowej komisji śledczej, która bada okoliczności śmierci Barbary Blidy. "O godz. 10.30 mam rozprawę sądową w Sosnowcu" - tłumaczył polityk PiS.