• Figura Zygmunta III Wazy w koszulce "Konstytucja"
  Figura króla Zygmunta III Wazy stojąca na kolumnie na Placu Zamkowym w niedzielę została ubrana w koszulkę z napisem "Konstytucja" przez uczestników demonstracji zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji.
 • Lech Wałęsa
  Były prezydent Lech Wałęsa zapowiedział w Gdańsku, że włączy się w działania KOD-u, a także innych partii i organizacji, "których celem będzie ochrona polskiego dorobku".
 • Manifestacja KOD i opozycji
  Ile osób wzięło udział w manifestacji KOD i opozycji w Warszawie? Odniósł się do tego Mateusz Kijowski. "Jedni mówią, że mikrobiolodzy metodami do liczenia bakterii policzyli, że 214 tys." - powiedział lider KOD. Skomentował również m.in. hasła, które pojawiały się wśród uczestników, a także ujawnił, jaką kwotę Komitet zebrał do puszek podczas marszu
 • Marsz "Jesteśmy i będziemy w Europie"
  Poniedziałkowa niemiecka prasa uważa, że sobotni marsz opozycji i KOD w Warszawie nie był buntem przeciwko polskiemu rządowi, lecz wyrazem podziału w społeczeństwie spowodowanego polityką rządu. Demonstracja była sygnałem zasługującym na odpowiedź UE.
 • Wściekły mężczyzna
  Na demonstracjach Komitetu Obrony Demokracji i popierających obecny rząd dominują 40-, 50-latki, a nawet starsi. Pamiętają dobrze czas komuny, im się jeszcze chce spierać o to, jak urządzać Polskę. Młodzi, zwłaszcza 20-latki, od czasu protestów sprawie ACTA nie zabierają publicznie głosu. Pochłonięci imprezami, lajkami na FB, nauką, szukaniem pracy biernie akceptują zdarzenia.
 • Łódź, manifestacja Komitetu Obrony Demokracji
  50+, bierni społecznie, wykluczeni cyfrowo, konserwatywni. Emerytura, szydełko i ciepły kocyk. I oto nagle seniorzy okazują się najaktywniejszą politycznie grupą w internecie. I wychodzą na ulice.
 • Lider KOD Mateusz Kijowski
  Niewykluczone, że w zbliżający się weekend ponownie dojdzie do manifestacji w obronie Trybunału Konstytucyjnego. Wszystko zależy od tego, jak przebiegać będzie procedowanie zapowiadanego przez Prawo i Sprawiedliwość projektu ustawy "naprawczej" o Trybunale. 
 • Marsz KOD
  Tysiące protestujących zebrały się najpierw przed Trybunałem Konstytucyjnym, potem marsz zorganizowany przez Komitet Obrony Demokracji przeszedł pod Pałac Prezydencki. Tam uczestnicy marszu pod adresem Andrzeja Dudy krzyczeli m.in. "Marionetka Kaczyńskiego!", "Andrzej Duda, oddaj dyplom!" i "Prezydencie, łamiesz prawo!" Stołeczny ratusz ocenił, że w marszu wzięło udział ok. 50 tys. ludzi. Uczestnicy sprzeciwiali się ostatnim działaniom rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy wobec Trybunału Konstytucyjnego.
 • Róża Rzeplińska
  Afery wokół Trybunału Konstytucyjnego komentować nie chce - z wiadomych względów - jej ojciec, prof. Andrzej Rzepliński jest prezesem tej instytucji, trudno byłoby jej zachować bezstronność. Zamiast grzmieć o zamachu na demokrację, Róża Rzeplińska w rozmowie z dziennik.pl analizuje obywatelską aktywność Polaków oraz pozycje i ścieżki kariery naszych polityków. "Przyglądanie się posłom to smutne zajęcie, bo z parlamentu na parlament to coraz bardziej wyjałowiona grupa" - mówi szefowa Stowarzyszenia 61. Od 10 lat patrzy na ręce politykom, sprawdza ich poglądy, od lewa do prawa, a wyniki publikuje na portalu MamPrawoWiedzieć.pl.